Lentvaryje baigta vandens pralaidos statyba

Parašyta: 2015-09-14 | Kategorija: Gamta, Gyvūnai, Lentvaris, Naujienos, Politika, Projektai, Savivaldybė |
Nuleidus vandenį išryškėjo buvusio potvynio pasekmės

Nuleidus vandenį išryškėjo buvusio potvynio pasekmės

Daugiau nei metus Lentvario sodininkų bendrijos „Kilimai“ nariai kentėjo dėl prie jų teritorijos tyvuliuojančio ežero pakilusio vandens, kuris buvo apsėmęs šalia ežero esančius sklypus ir net namus. Vandens lygis šiame ežere pakilo dėl sugedusios pralaidos, kuria anksčiau šio ežero vandens perteklius nutekėdavo į didesnį Lentvario ežerą.

Neseniai komisija apžiūrėjo baigtą statyti naują vandens pralaidą ir leido ją eksploatuoti. Ežero vanduo kankinęs sodininkus palengva buvo nuleistas į didesnį ežerą. Dabar sodininkai gali šalinti potvynio pasekmes.

Pralaidos tvarkymo darbai užtruko dėl valdininkų neveiklumo ir kitų priežasčių. Pirmiausia ilgai buvo aiškintasi, kas atsakingas už pralaidos remontą. Vėliau buvo aiškinamasi kodėl užako pralaida. Iš pradžių buvo manyta, kad užakusią pralaidą galima išvalyti, bet paaiškėjus, kad tai neįmanoma padaryti, buvo kreiptasi į Valstybinę įmonę „Vilniaus regiono keliai“, kad padėtų suremontuoti pralaidą.

Po ilgų svarstymų buvo pakviesti į pagalbą ir Lietuvos autotransporto kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos pareigūnai. Pasitarimo metu buvo  nuspręsta ne remontuoti, o įrengti naują pralaidą.

Naujos pralaidos projektą parengė bendrovė „Tiltų ekspertų centras“. Pralaidą statė bendrovė „Viadukas“. Pasak šios bendrovės techninio direktoriaus  Arvydo Miškūno, statant pralaidą atsirado nenumatytų sunkumų. Pradėjus kasti gatvę, pralaidos statybos vietoje buvo aptikti šalto vandens tiekimo ir šiluminės energijos tiekimo vamzdynai, todėl reikėjo naujų sprendimų kaip juos perkelti, kad netrukdytų pralaidos statybai. Buvo rastas sprendimas, bet papildomi darbai pailgino statybos eigą. Darbus lėtino ir šioje vietoje  nutiesti aukštos įtampos ir gatvių apšvietimo, o taip pat ryšių kabeliai. Tačiau nepaisant atsiradusių sunkumų „Viaduko“ darbuotojai pralaidą pastatė nekeisdami sutartyje numatytų statybos terminų.

Lietuvos autotransporto kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Tiltų skyriaus vedėjas Gediminas Viršilas informavo, kad pralaidos statyba kainavo 170 tūkst. eurų. G. Viršilas taip pat pranešė, kad netrukus bus pradėta tilto prie įvažiavimo į Lentvario dvarą statyba. Pro šį tiltą nuteka vandens perteklius iš didžiojo Lentvario ežero ir patenka į bendrovės „Kilimai“ tvenkinį, o iš pastarojo, per parką vingiuojančiu  upeliu, vanduo pasiekia Didžiulio ežerą.

  Pasak G. Viršilo, tilto statyba prasidės artimiausiu laiku ir turėtų būti baigta dar šiais metais. Šio tilto statybai yra skirta 230 tūkst. eurų. Tilto projektą parengė  bendrovė „Kelprojektas“, o konkursą tilto statybai laimėjo bendrovė „Ukmergės keliai“.

Nauja pralaida išvadavo Lentvario sodininkus nuo patvinusio ežero vandens

Nauja pralaida išvadavo Lentvario sodininkus nuo patvinusio ežero vandens

Kęstutis Petkūnas

Autoriaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite