Lietuvos gimtadienis Paluknyje

Parašyta: 2014-02-28 | Kategorija: Paluknys, Seniūnijos |
Pilietinės akcijos dalyviai ,,Mes tikrai mylime Lietuvą“

Pilietinės akcijos dalyviai ,,Mes tikrai mylime Lietuvą“

,,Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą…“ Šie lietuvių tautos  dainiaus Justino Marcinkevičiaus žodžiai lydėjo ir vienijo Paluknio bendruomenę visą šventinę popietę, kuri buvo skirta Lietuvos Valstybės Atkūrimo dienai. Nuo pat ryto visų Paluknio ugdymo įstaigų auklėtiniai, mokytojai, darbuotojai įsisegė trispalves juosteles, kuriomis taip pat pasipuošė Paluknio seniūnijos, bibliotekų, maisto ir buitinių prekių parduotuvių darbuotojai. Ši simbolinė akcija suvienijo vietos bendruomenę. Aktyviausi gyventojai rinkosi į Trakų rajono savivaldybės paskelbtą pilietinę akciją ,,Mes tikrai mylime Lietuvą.“ Centrinėje Paluknio gatvėje augančios didžiulės tuopos buvo apjuostos tautinės vėliavos spalvomis. Mažiausieji – darželio auklėtiniai –  padedami auklėtojų Justinos Šiupelienės ir Reginos Mickevič, abiejų vidurinių mokyklų mokiniai, mokytojai talkinant Paluknio ,,Medeinos“ vid. mokyklos direktoriui Vytautui Gustui ir Paluknio vid, mokyklos direktorės pavaduotojai Liudmilai Narkevič,  kabino pačių pagamintas trispalves širdeles. Seniūnė Marija Golubovska pasidžiaugė aktyviais akcijos dalyviais. Patriotiškai nusiteikę mokiniai nuskubėjo į mokyklą išbandyti savo žinias Trakų kultūros rūmų Paluknio padalinio darbuotojų Ivonos Grigienės ir Renatos Joknienės inicijuotoje viktorinoje ,,Ką žinau apie Lietuvą“. Viktorinoje dalyvavo 5-12 klasių mokiniai, suskirstyti į tris amžiaus grupes. Konkurso dalyviai  atsakinėjo į klausimus apie istorinę Lietuvos praeitį, pademonstravo lietuvių kalbos ir literatūros žinias. Viktorinos rezultatai parodė ne tik gilias mokinių žinias, bet taip pat paskatino dar labiau domėtis gimtos šalies raida, kultūra ir tradicijomis, puoselėti dvasinį tobulėjimą. Viktorinos laimėtojams dovanas įteikė seniūnė Marija Golubovska.
Paluknio lopšelio-darželio auklėtiniams gimtinė – tai jų pačių namai, gimtasis miestelis Paluknys. Taip samprotavo mažiausieji. Savo kūrybinę programą jie skyrė gimtajam Palukniui. Iš trispalvių popierinių širdelių darželinukai sukūrė bendrą darbelį – medį, kurį dovanojo Lietuvai.
Lietuvos gimtadienio minėjimą vainikavo abiejose mokyklose vykę šventiniai koncertai.  Ši kiekvienam Lietuvos piliečiui svarbi data sukvietė mokyklų bendruomenes, svečius. Paluknio seniūnė Marija Golubovska ir Paluknio bendruomenės ,,Dienmedis“ pirmininkė Alina Rizgelienė linkėjo nenustoti mylėti savo Tėvynės, likti jai ištikimiems, garsinti gerais ir prasmingais darbais.
Skambėjusios patriotinės dainos, deklamuotos eilės, tautiniai šokiai – tai jaunos kartos dovana tėveliams, svečiams, protėviams, gynusiems laisvę.
Ši diena buvo didelė pilietiškumo pamoka mums visiems, o ypač paauglių mąstysenai  ir požiūriui į Tėvynę, jos išsaugojimą. Aleksėjus Tolstojus sakė: ,,Tėvynės meilė – ne abstrakti sąvoka, bet reali dvasinė jėga, reikalaujanti organizuotumo, ugdymo ir kultūros.“ Tad mylėkime savo Tėvynę!

Renata Joknienė,
Trakų kultūros rūmų Paluknio padalinio meno vadovė,
muzikos mokytoja
Nuotr. autoriai Stanislovas Samosionokas ir Aneta Rynkevič


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite