Lietuvos ir Taivano bendradarbiavimas

Parašyta: 2023-01-20 | Kategorija: Kelionės, Lietuva, Naujienos, Politika, Trakai |

Taivane lankėsi LR Seimo narių delegacija –  Ieva Pakarklytė (antra iš kairės), Eugenijus Sabutis (trečias iš kairės), Edita Rudelienė (ketvirta iš kairės), Audronius Ažubalis (penktas iš kairės), Dovilė Šakalienė (šešta iš kairės) ir Laurynas Kasčiūnas (aštuntas iš kairės)

Praėjusią savaitę įvyko Lietuvos parlamentarų vizitas Taivane. Jo metu susitikome su Taivano prezidente Tsai Ing-wen, Parlamento Pirmininku You Si-Kun, premjeru Su Tseng-Chang, ministrais ir kitų institucijų atstovais.

Pagrindinis vizito tikslas – šalių saugumo aptarimas bei bendradarbiavimo ryšių plėtojimas. Tiek Lietuva, tiek Taivanas, deja, turi nedraugiškus kaimynus, kurie nuolat kelia grėsmę šalių saugumui. Savo pašonėje turime agresorę Rusiją, o Taivanui didžiausią pavojų kelia komunistinė Kinijos Liaudies Respublika. Tad tokios temos kaip dezinformacija, saugumas, kibernetinės atakos, visuomenės gynyba, bendradarbiavimo stiprinimas yra ypač aktualios abiejų valstybių delegacijoms. Taip pat padėkojome už paramą bei paraginome Taivano atstovus imtis priemonių didinant paramą nuo karo kenčiančiai Ukrainai.

Bendradarbiavimą su demokratišku Taivanu skatina ne tik šių kaimynystėje esančių agresorių draugystė (tarp Rusijos ir Kinijos), tačiau ir mūsų partneriai. Europos Parlamentas pakartotinai priima rezoliucijas, kuriomis raginama vystyti bendradarbiavimą su Taivanu. Mūsų saugumo ir žvalgybos institucijos Kiniją įvardija kaip vieną didžiausių grėsmių, analogiškos yra JAV ir NATO pozicijos.

Bendravimas su Taivanu Lietuvai jau davė apčiuopiamos naudos verslo bei aukštųjų technologijų sektoriuose, prisidėjo prie bendradarbiavimo su JAV plėtotės gynybos srityje.

Istorinis žingsnis Lietuvos ir Taivano partnerystėje!

Lietuvos įmonė „Teltonika“, saulės jėgainių technologijų gamintoja „SoliTek“ ir biotechnologijų startuolis „Oxipit“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Taivano pramonės technologijų tyrimų institutu (ITRI). Tai didžiausias ITRI bendradarbiavimo projektas su užsienio šalimi per visą šio instituto 50 metų istoriją.

Dėl naujai užmegztų dvišalių santykių Taivane sukurtos technologijos ir specialistų žinios bus naudojamos puslaidininkių lustų pramonę sukurti Lietuvoje. Pasirašyta sutartis užtikrina „Teltonika“ teisę naudoti ITRI sukurtas puslaidininkių lustų gamybinių technologijų bei prietaisų licencijas.

ITRI ir „Teltonikos“ sutarties vertė sieks 14 mln. eurų, iš kurių 10 mln. skirs Taivano užsienio reikalų ministerija pagal Lietuvos ir Taivano vyriausybių dvišalio bendradarbiavimo planą, dar 4 mln. – „Teltonikos“ įmonių grupė.

Plačiauhttps://teltonika-iot-group.com/lt/naujienos

Edita RUDELIENĖ,

LR Seimo narė

Užs. Nr. 66


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite