LR Seimo narės Editos Rudelienės trumpa savaitės įvykių apžvalga

Parašyta: 2021-06-11 | Kategorija: Naujienos, Seimas, Trakai |

Edita Rudelienė

2021 06 07

Praėjusiais metais Trakų r. savivaldybė ir Trakų istorijos muziejus pasirašė bendradarbiavimo sutartį, o šiandien žengėme dar vieną reikšmingą žingsnį – istorinėje Trakų pilyje šešios mūsų rajono švietimo įstaigos pasirašė oficialią bendradarbiavimo sutartį su Trakų istorijos muziejumi.

Lankantis užsienio šalyse ne kartą teko matyti moksleivių grupes įvairiuose muziejuose bei istorinėse erdvėse. Jei apsilankymai tokiose vietose ir tiesioginė pažintis su menu, kultūra ar istorija mūsų mokiniams vis dar yra neeilinis įvykis, jų bendraamžiams užsienyje tokios pamokos yra senai tapusios įprasta mokymosi praktika. Sutikite – kur kas paveikiau yra diskutuoti apie dailę meno galerijoje, o istorinius įvykius įdomiau aptarinėti juos menančiose vietose.

Esu įsitikinusi, kad kultūros ir meno priemonės labai svarbios mūsų moksleivių pilnavertiškam ugdymui užtikrinti. Šiuo metu rengiamas Nacionalinis susitarimas dėl Lietuvos švietimo politikos, kuriame ir yra akcentuojama kultūros ir meno priemonių svarba ir įtraukimas į mokymosi procesą.

Skirtingos meno formos yra puiki priemonė ugdyti bendrąsias ir dalykines vaikų kompetencijas, taip pat ir spręsti opiausias švietimo problemas – atskirtį bei švietimo kokybės netolygumus. Todėl kultūros ir švietimo sektorių glaudesnis apjungimas ir integravimas turėtų būti vienas svarbiausių prioritetų.

Dėkoju Trakų istorijos muziejaus direktorei Alvygai Zmejevskienei ir sveikinu Trakų Vytauto Didžiojo, Trakų gimnazijas, Trakų pradinę mokyklą, Trakų lopšelius-darželius „Ežerėlis“ ir „Obelėlė“, Trakų meno mokyklą gražaus bendradarbiavimo pradžios proga ir tikiu, kad gyvos istorijos ir kultūros pamokos taps įprasta praktika mūsų moksleiviams! n

2021-06-08

Prezidento metinį pranešimą teko klausyti dar būnant mere, o šiandien – jau iš Seimo narės pozicijos.

Šalies vadovas negailėjo kritikos. Tačiau, mano manymu, beveik visa ji nepelnytai atiteko naujajai Vyriausybei, nepaisant to, kad tai metinis pranešimas. Pritariu Seimo Pirmininkės išsakytai minčiai, kad tikriausiai nė viena dauguma neturėjo tokio sudėtingo darbo starto, kaip ši. Vertinu Vyriausybės nudirbtus darbus ir priimtus sprendimus teigiamai – lyginant su 2020-ųjų rudeniu, šiandien turime žymiai geresnę situaciją.

Išties sutinku su įžvalgomis apie švietimą ir nepatogią padėtį, kurioje atsidūrė vaikai, mokytojai, tėvai. Taip pat dėl Vyriausybės skolos savivaldybėms, šalies podukroms, dėl vis dar mažo jų savarankiškumo ir skiriamo dėmesio. Prezidentas siūlė nepraleisti progos ir sugrįžti prie dar praėjusį rudenį pasirašyto susitarimo dėl savivaldybių savarankiškumo ir atsakomybės stiprinimo. Visuomet pasisakiau, kad turime tikėti ir pasitikėti savivalda, nes ji geriausiai atliepia ten gyvenančių žmonių poreikius.

Svarbu, kad Prezidentas įvertino jaunimo gebėjimus ir pritaria jaunesnių asmenų kandidatavimui į Seimą bei kad mero rinkimai turėtų vykti tik tiesioginiu balsavimu. Tam reikės Konstitucijos pataisų, norisi tikėti, kad liberalų iniciatyvą palaikys visos frakcijos.

Yra daug vietų, kur turime susimąstyti, ir, kaip sakė šalies vadovas, nuoširdžiai to norėti. Norėti susitarti ir taip eiti į priekį.

To linkiu visiems.

Edita RUDELIENĖ,

LR Seimo narė

Užs. Nr 417

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite