LR Seimo narės Editos Rudelienės trumpa savaitės įvykių apžvalga

Parašyta: 2021-06-04 | Kategorija: Naujienos, Seimas, Trakai |

Edita Rudelienė                                                                                                                  Olgos Posaškovos nuotr.

2021 05 28 Sulaukusi gerų atsiliepimų apie pirmųjų dienų Seime aptarimą, nutariau rengti trumpas apžvalgas savo feisbuko paskyroje. Keletas gegužės 24–28 d. įžvalgų:

  • Bene pagrindinė savaitės tema buvo visą pasaulį šokiravęs Baltarusijos diktatoriaus nurodymas jėga nutupdyti į Vilnių skridusį keleivinį lėktuvą ir sulaikyti bei įkalinti žurnalistą Romaną Pratasevičių. Seimas vieningai priėmė rezoliuciją dėl Baltarusijos įvykdyto valstybinio terorizmo, kuria raginama tarptautines finansines institucijas, ES šalių narių finansines, garantijas teikiančias institucijas ir agentūras nutraukti finansavimo, garantijų ir pagalbos mechanizmus Baltarusijoje įgyvendinamiems valstybiniams projektams, iš kurių tiesiogiai ar netiesiogiai gauna naudą Aleksandro Lukašenkos režimas. Žinau, kad tai nesprendžia esminės problemos, bet parodo, kad mes smerkiame tokius veiksmus ir jie sulauks griežto tarptautinės bendruomenės atsako.
  • Vyko balsavimas dėl daug aistrų sukėlusio Partnerystės įstatymo, kuris lėmė, kad pateikimo stadijoje šiam įstatymo projektui nebuvo pritarta. Parlamentarai projektą grąžino rengėjams tobulinti. Balsavau už šį įstatymo projektą, nes man žmonių laisvė rinktis yra viena svarbiausių vertybių. Apskritai nemanau, kad šiuo įstatymu griaunamos tradicinės šeimos ar kaip kitaip kėsinamasi į jų gerovę.
  • Švietimo komitete buvo pristatytas bendrojo ugdymo programų atnaujinimo procesas. Laikausi nuomonės, kad ugdymo programas turi rengti ekspertai ir kuo mažiau kištis politikai.
  • Ketvirtadienio posėdyje, diskutavome apie opią problemą – žvyrkelių asfaltavimą. Pritarta Seimo narių inicijuotai rezoliucijai, numatančiai, kad lėšos žvyrkelių asfaltavimui kasmet iki 2025-ųjų būtų numatytos biudžete. Diskusijose siūlyta žvyrkelių finansavimą skirstyti per savivaldybes, kurios geriau žino lėšų poreikį.
  • Gegužės 28 d. turėjau svarbų, pirmą susitikimą su Prezidento Gitano Nausėdos patarėju Pauliumi Baltoku, kurio metu aptarėme aktualiausius švietimo klausimus.

Kaip Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narė daviau interviu portalui 15min.lt apie tai, kodėl moterys Lietuvoje vis dar uždirba mažiau? Įvardinau bent tris priežastis. Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/edita-rudeliene-kodel-moterys-lietuvoje-vis-dar-uzdirba-maziau-18-1511058?copied&fbclid=IwAR2sdH5LZTGepbuZtYX87dfXZc5GHjchT3tpryoW_iLsrU-sCq-6TkBL8Fo

2021 05 30 Trakų Švč. M. Marijos Apsilankymo bazilikoje vykusiose Mišiose pagerbiau Trakų dekanato dekano, bazilikos klebono, Trakų r. garbės piliečio Jono Varanecko kunigystės 30-metį. Gražios ir ilgametės, jubiliejinės tarnystės proga dar kartą linkiu stiprios sveikatos, grįžtamojo tikinčiųjų ryšio beikuo daugiau gražių ir prasmingų darbų Trakų bendruomenei.

 

 

Užs. Nr. 393

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite