LSDP Trakų skyrius: šios savaitės naujienos

Parašyta: 2018-10-05 | Kategorija: Naujienos, Socialdemokratų partija, Trakai |

Net gandrai nebesupratę išskrenda

• 2017 metų liepos mėnesį LSDP frakcijos Seime seniūnas Juozas Olekas teikė įstatymo pataisas, kuriomis siūloma 9 proc. tarifą taikyti ir akmens anglims, durpėms, malkoms ir medienos atliekoms, gamtinėms dujoms, elektrai, kai iš jų gaminama šiluma. Nepritarta.
• Šių metų liepos mėnesį J. Olekas įregistravo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma mažinti PVM iki 9% tiems, kas šildosi malkomis ir kitomis smulkintomis biomedžiagomis. Nepritarta.
• Prieš kelias dienas premjeras paskelbė, kad siūlys lengvatinį 9% PVM tarifą malkoms. (OPA!)
J. Oleko teigimu yra džiugu, kad žmonių gyvenimai gerės. Tačiau gaila dėl to, „jog susivokti prireikė visų metų ir dabartinis siūlymas apima tik malkas. Siūlėme taikyti lengvatinį PVM visam biokurui, to sieksime ir toliau.“

 


Telšiai – tarsi nuotaka išgražėjusi Žemaitijos sostinė

Socialdemokračių moterų sąjungos Trakų klubas gyvuoja septynioliktus metus. Tiesa, keletą pastarųjų metų jo veikla buvo kiek prigesusi, bet moterys nebūtų moterys, jeigu jos taip ir paliktų šį reikalą merdėti. Pasitarusios, kad nori daugiau laiko praleisti drauge, padėti spręsti įvairias kasdienes problemas ir keistis, jos gaivina savo veiklą. Susirinkusios jos išsirinko ne tik naują savo klubo pirmininkę, bet ir numatė artimiausias veiklas. Viena tokių – išvyka į Žemaitijos sostinę Telšius.

Socialdemokračių moterų sąjungos Trakų klubas organizavo išvyką į Telšius

Telšių miesto simbolis

Praeito savaitgalio pažintinė kelionė buvo ne tik įsimenanti, bet ir kiekvieną praturtino naujomis žiniomis. Pamatėme šiuolaikiškai ir su didele meile tvarkomus Telšius, klausėmės gidės pasakojimo apie jo istoriją, skaičiavome meškutes, gardžiavomės cibulyne. Iš Telšių pasukome į vienintelį Europoje išlikusį medinės architektūros kompleksą su visais jo statiniais – Biržuvėnų dvarą.
Kelionės kulminacija – pats stebuklingiausias dalykas – kopimas į raganų numylėtą ir nutryptą Šatrijos kalną. Taip pat gėrėjomės atsiveriančiais nepaprasto grožio vaizdais ir dešimtis kilometrų matoma panorama.

 

 


Ką reikia žinoti apie Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungą

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga (LSDMS) – tai sudėtinė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) dalis, turinti tam tikrą autonomiją ir vienijanti LSDP nares bei rėmėjas, nesančias kitų partijų narėmis. Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga (LSDMS) įkurta 1991 m. Sąjunga vienija Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nares ir narius (-es) – rėmėjus (-as) pilietiškai ir vieningai veiklai už moterų ir vaikų teises bei lygias galimybes Lietuvoje ir visame pasaulyje.

LSDMS yra moterų socialisčių internacionalo tikroji narė, priklausanti Šiaurės šalių grupei bei Europos Socialistų partijos Moterų Socialisčių tikroji narė. LSDMS propaguoja socialdemokratines idėjas, siekia, kad Konstitucijos ir įstatymų deklaruojamas moterų ir vyrų lygiateisiškumas taptų kasdienine norma, kovoja dėl lygių galimybių realizavimo darbo rinkoje bei versle, lyčių balanso partijos rinkimų sąrašuose. Organizacijos struktūra yra klubinė: vietos narės ir rėmėjos buriasi į LSDMS klubus, palaikančiais nuolatinį tarpusavio ryšį.
Šiuo metu Lietuvoje veikia per penkias dešimtis klubų, vienijančių daugiau kaip 3 000 moterų.

 

Užs. Nr. 614

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite