Meno galerijoje „Fojė“ Ričardo Grigo retrospektyvinė fotografijų paroda „Altitudė G“

Parašyta: 2020-06-02 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |

Trakų kultūros rūmų meno galerija „Fojė“ nuo gegužės 18 d. atnaujino savo veiklą ir atidarė Ričardo Grigo retrospektyvinę fotografijų parodą „Altitudė G“.

Parodos atidaryme  autorių sveikino ir įteikė padėką Trakų rajono merė Edita Rudelienė, galerijos veikla bei paroda džiaugėsi Trakų kultūros rūmų direktorius Edvardas Keizikas , fotografui dėkojo už bendradarbiavimą parodų kuratorė Edita Tamulytė.  Į parodos atidarymą atvyko įžymus fotomenininkas , Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, profesorius  Romualdas Požerskis, kuris  pasveikino Ričardą Grigą  bei padovanojo savo fotoalbumus parodos autoriui bei galerijai.

Ričardas Grigas – fotografas ir keliautojas,  tad šioje parodoje gausu fotografijų, kuriose užfiksuota ne tik  Lietuvos  istorija, svarbūs įvykiai, bet ir kitų šalių kultūra, gamta, žmonės. Ričardo subtiliai perteiktas ironiškas požiūris atsispindi pagautuose kadruose bei sukuria įdomius pasakojimus.

„Altitudė G“ –  Ričardo Grigo fotografijų ciklai  iš skirtingų gyvenimo laikotarpių bei kelionių  į Sibirą, Biuriatiją, Putorano plynaukštę, Sausio 13-osios įvykiai bei Sąjudžio laikmetis , Dalai Lamos su įžymia rašytoja Jurga Ivanauskaite fotografavimas  bei  fantastiškai pagauti kadrai iš gyvenimo .

Ričardo fotografijos  eksponuojamos parodose Lietuvoje bei užsienyje , o šiais metais jo fotografija papuošė „LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2020“ albumą bei plakatą, nes spaudos fotografai patys išrinko jiems labiausiai patikusį kadrą, kurio autoriui – Ričardui Grigui – atiteko „Kolegų prizas“.

Šiemet  123 fotografai iš visos Lietuvos spaudos fotografijos konkursui pateikė virš 3700 nuotraukų, tad džiaugiamės ,kad  Ričardo talentas,  greita reakcija ir sąmojis buvo įvertintas ir pažymėtas . Šią fotografiją  galima pamatyti   Vilniaus Rotušėje iki gegužės 30d. bei  Ričardo Grigo fotografijų parodoje „Altitudė G“ meno galerijoje „Fojė“ iki liepos 1 d.

Sveikiname autorių bei maloniai kviečiame visus apsilankyti galerijoje!

 

Edita TAMULYTĖ,

meno galerijos „Fojė“ parodų kuratorė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite