Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Rykantuose

Parašyta: 2019-05-03 | Kategorija: Kultūra, Lentvaris, Naujienos, Renginiai, Seniūnijos |

Renginio akimirka

Prasidėjus Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, kurios šių metų tema – „Ateik – sužinok ir išmok“, Rykantų biblioteka pasiūlė savo lankytojams sudalyvauti dviejuose renginiuose.

Kaip ir kiekvienais metais vaikai dalyvavo renginyje „Velykų džiaugsmai“. Rykantų universalaus daugiafunkcio centro darželinukai susipažino su nesudėtingu žaidimu, mokėsi ridenimo taisyklių bei varžėsi margučių ridenimo varžybose. Paaugliai atskubėjo į biblioteką su pačių nudažytais margučiais. Jie demonstravo jau įgytus įgūdžius bei neslėpė noro laimėti, sąžiningai varžėsi, liūdėjo dėl nesėkmių bei džiaugėsi laimėję. Renginio dalyviams buvo pristatytos dvi bibliotekoje eksponuojamos parodos. Žaisliukų iš šokoladinių kiaušinių „Kinder siurprize“ paroda „Velykinės dovanos“ patraukė darželinukų dėmesį. Jie galėjo ne tik parodą apžiūrėti, bet ir paliesti, apžiūrėti eksponatus, pažaisti su jais. Vaikai buvo skatinami kolekcionuoti, saugoti bei dalytis savo lobiais. Nuotraukų parodoje „Bibliotekoje smagu, ateik ir tu“ buvo eksponuojamos renginių akimirkos nuo 2008 m. Ištikimiausi renginių lankytojai nuotraukose ieškojo savęs, stebėjosi, kaip greitai bėga laikas ir jie patys keičiasi, prisiminė kartu praleistas akimirkas.
Kūrybinių dirbtuvių „Knygų namai“ metu dalyviai susipažino su lavinamosiomis knygutėmis. Tai – puiki veiklos priemonė įvairaus amžiaus vaikams. Medžiaginė knygutė yra lengva, neplyšta, gali būti skalbiama rankomis, neužima daug vietos, o kiekvienas jos puslapis suteikia daug veiklos galimybių. Vaikai turėjo progą pavartyti liečiamą knygą, kurią bibliotekai noriai paskolino jauna mama. Knygą ji kūrė kartu su dukra, taip naudingai leisdama laisvalaikį. Vaikams buvo pasiūlyta bendromis jėgomis pabandyti sukurti savo knygutę. Jie pasitelkė fantaziją ir taip gimė pora knygos puslapių.
Ačiū tiems, kurie atėjo, sužinojo ir išmoko!

 

Barbara JOCIENĖ,
Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite