Naujas veiklos etapas ir nauji darbai

Parašyta: 2022-05-06 | Kategorija: Savivaldybė, Trakai |

Meras Andrius Šatevičius. S.Nemeikaitės nuotr.

Praėjęs balandžio mėnuo buvo lyg atskaitos taškas – viena vertus, buvo įvertinti kai kurie praėjusių metų darbai, kita – pradėti nauji veiklos etapai. Kaip visada, netrūko ir įprastų darbų, iššūkių ir naujų sumanymų. Tad kaip visada, apžvelgsime praėjusio mėnesio – šįkart balandžio – veiklą.

Pas kaimynus pasikeisti patirtimi

Tarptautinis bendradarbiavimas artina šalis, miestus ir žmones, praturtina naujomis investicijomis ir gerosiomis patirtimis. Toks yra ir ilgametis Trakų bei Lenkijos miesto Gižycko bendradarbiavimas.

Drauge su patarėja Evelina Kislych-Šochiene ir Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Agata Mankeliūniene lankėmės Lenkijoje, Gižycko rajono savivaldybėje, kur aptarėme bendrą baigiamą įgyvendinti projektą „Trakų ir Gižycko kultūros paveldo atvėrimas turizmui“. Susitikę su Gižycko rajono savivaldybės meru Mareku Jasudowicz, kitais savivaldybės darbuotojais, apžiūrėjome  šiame mieste realizuotus projektus – sutvarkytas pakrantes, įrengtus bendruomenės centrus ir bibliotekas, stadionus, parkus. Jiems įgyvendinti panaudotos ES programų, fondų lėšos. Buvo apžiūrėtas ir dviračių takas, įrengtas būtent įgyvendinus projektą „Trakų ir Gižycko kultūros paveldo atvėrimas turizmui“, kuris vykdomas pagal 2014–2020 m. Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą.

Tarptautinio bendradarbiavimo nauda

Ilgametis tarptautinis bendradarbiavimas su Lenkijos miestu Gižycku – tai serija sėkmės istorijų. Pasitelkus šią partnerystę ir europinius finansinės paramos išteklius, buvo rekonstruota Trakų meno mokykla, atnaujinta Trakų kultūros rūmų salė, sutvarkyta Trakų teritorija, esanti Karaimų g. 57A, įgyvendinamas Lukos (Bernardinų) tako sutvarkymo projektas.

Susitikime Gižycke buvo apibendrintos ir įvertintos projekto veiklos bei nauda abiejuose miestuose, pasikeista patirtimi ir aptarta tolimesnio bendradarbiavimo tąsa, nauji būsimi projektai.

Pateikta praėjusių metų ataskaita

Visada yra reikšminga apibendrinti nuveiktą darbą ir išsikelti naujus uždavinius. Tai ir buvo padaryta Savivaldybės tarybos posėdyje, kuriame pritarta Tarybos ir mero 2021 metų veiklos ataskaitai. 2021-ieji – pasikeitimų metai. Už veiklą labiausiai reikėtų dėkoti tuometei  merei, dabar Seimo narei Editai Rudelienei ir laikinai pareigas ėjusiai Marijai Puč. Džiaugiamės, kad prie to prisidėjo ir dabartinė savivaldybės komanda. Tuo metu dirbau kaip administracijos direktorius, o nuo praėjusių metų lapkričio 17 dienos prisiekiau naujuoju Trakų rajono savivaldybės meru.

2021-aisiais buvo daug investicijų, padaryta didžiulė pažanga kitų svarbių, savo eilės laukusių projektų įgyvendinime. Didžiąją dalį investicinių bei kitų projektų bus tęsiami šiais, 2022-aisiais metais.

Padedame ukrainiečiams Ukrainoje ir savo rajone   

Lucko miestą Ukrainoje pasiekė iš Trakų atkeliavusi ir Reinės miesto partnerystės asociacijos  finansuota (10 tūkst. eurų) siunta – antibiotiniai vaistai. Šie vaistai bus paskirstyti po visas Lucko ligonines. Širdingai dėkojame vokiečiams partneriams už tokį gražų bendradarbiavimą – operatyviai surinktas paramos lėšas ir pagalbą Trakų miestui partneriui Luckui. Kita siunta – iš tų pačių paramos lėšų nupirkti maisto produktai – taip pat pakeliui į Ukrainą.

Mūsų savivaldybėje gyvena 583, savivaldybės patalpose nemokamai ir neterminuotai apgyvendinti 83 ukrainiečiai. Stengiamės visomis išgalėmis, kad pas mus gyvenantys ukrainiečiai jaustųsi patogiai ir gerai, kad būtų sudarytos visos būtinosios sąlygos. Žinome, kad mūsų Socialinės paramos skyrių aplanko daug ukrainiečių. Tačiau galbūt ne visada žinome, ko reikia papildomai? Labai tikimės sklandaus bendradarbiavimo. Jau esame skelbę Savivaldybės paramos sąskaitos banke numerį, bet  primename: LT32401004270006454. Surinktas lėšas skirsime mūsų rajone gyvenančių ukrainiečių paramai daiktams.

Susitikimai su seniūnijų gyventojais

Balandį finišavo tradiciniai susitikimai su rajono seniūnijų gyventojais, vykę nuotoliniu būdu.

Susitikimų maratonas baigėsi didžiausiose – Lentvario ir Trakų seniūnijose. Lentvaris, apžvelgus praėjusių metų  rezultatus, yra absoliutus investicijų lyderis ir turi tendenciją augti. Pastebėtina, kad ir ties Lentvario riba kyla nauji Vilniaus individualių namų kvartalai, kuriamos įmonės. Tuo tarpu pats miestas gražėja, tampa vis patrauklesnis gyventi ir ilsėtis.

Permainų netrūksta ir Trakų seniūnijoje. Pastebimai vis gražėja miestas, numatyta nemažai jo puoselėjimo darbų. Tęsiamas pėsčiųjų tako prie Lukos (Bernardinų) atnaujinimas, tikimės, kad netrukus Totoriškių ežere bus įrengtas fontanas, bus pratęstas pėsčiųjų takas nuo kultūros rūmų iki autobusų stoties.

Norėjosi gausesnio dalyvavimo, tačiau supratome, kad pavargome nuo nuotolio – norim gyvų pokalbių. Būtinai juos organizuosime po poros mėnesių arba rudens pradžioje.

Pokyčiai mūsų savivaldybėje ir ne tik 

Rajono savivaldybės vadovų komandą papildė nauja narė – administracijos direktoriaus pavaduotoja Dovilė Daudaitė, iki šio paskyrimo dirbusi savivaldybės Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja. Esame įsitikinę, kad jos sukaupta patirtis ir kompetencija padės siekti mūsų užsibrėžtų tikslų ir juos įgyvendinti.

Nebuvome nutolę ir nuo visos šalies savivaldos reikalų, veiklos. ️Vyko susitikimai su Lietuvos savivaldybių merais: vienąkart – Lietuvos savivaldybių asociacijos(LSA) suvažiavime, kitą – Vilniaus regiono plėtros tarybos kolegijos posėdyje. LSA suvažiavime kalbėjome apie svarbius visoms savivaldybėms klausimus ir sprendimus, kurie suteiktų mums daugiau galimybių mažinti regionų atskirtį ir gerinti viešųjų paslaugų kokybę. Tikimės, kad to padės siekti ir Seimo įtvirtinta nuostata šalies merus rinkti tiesiogiai.

Sportas mums labai svarbus

Trakų rajonas ne tik patrauklus gyventi, bet ir aktyviai sportuoti. Tai rodo vykstantys ir būsimi sporto renginiai.

Onuškio seniūnijoje, Auto Moto parke, praūžė Trakų rajono mero taurės Lietuvos Cross Country čempionatas. Varžybose dalyvavo beveik 200 motociklų bei keturračių mėgėjų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Vien gero motociklo ar keturračio nepakako, šios varžybos buvo skirtos dalyvių įgūdžių ir techniškumo parodymui.

Kartu su Grendavės seniūnu Saulium Janulevičium bei Auto Moto parko vadovu Luku Perminu apdovanojome nugalėtojus.

Kitas labai svarbus, reprezentuojantis Trakus ir Lietuvą sporto renginys, kurio siekiame – tai būsimas pasaulio jaunių irklavimo čempionatas 2025 metais. Buvome susitikę su Lietuvos irklavimo federacijos generaliniu sekretoriumi Sauliumi Ritter ir aptarėme galimybes remti šį renginį bei dėti pastangas, kad jis Trakuose vyktų. Juk labai svarbu ne tik irkluotojų bendruomenei, bet ir savivaldybei, kad pasaulyje nuskambėtų gera žinia apie Trakus – svetingą miestą, įspūdingą, ežerų apsuptą pasaulio irklavimo sostinę.

Trakai puoselėja žaliojo miesto idėjas

 Esame Vilniaus rekreacinė zona, tad mūsų strategija – „Trakai – žaliasis miestas“. Įgyvendiname bendrus Europos Komisijos, Seimo planus dėl Europos žaliojo kurso prioritetų. Jau esame atlikę  SSGG analizę, kvietėme gyventojus teikti savo siūlymus bei dalyvauti viešajame pasitarime – diskusijoje. Klausėme gyventojų, kokius „žalius Trakus“ jie mato.

Viena iš naujausių žaliojo kurso skatinimo priemonių, kurių ėmėmės – „Trakiečio kortelė“. Ją sukūrėme siekdami vietinio turizmo plėtros  – norime, kad gyventojai rinktųsi mūsų viešąjį transportą. Jau šiais metais į Trakus atkeliauja ir du elektriniai autobusai, svarstome dar papildomai jų įsigyti.

Intensyviai dirbame ties saulės elektrinių plėtra. Jau penkiose savivaldybės įstaigose (taip pat ir mūsų administracijoje) įrengtos ir veikia saulės elektrinės. Vystome ir planuojame dar daugiau – ketiname sukurti didžiulį saulės elektrinės parką, esame numatę papildomų elektros įkrovimo stotelių plėtrą.️

Plėtojame darnų judumą mūsų mieste – dviračių – pėsčiųjų takų infrastruktūros plėtrą. Tęsiame Lukos (Bernardinų) pakrantės takų tvarkymo darbus, bendradarbiaujame su Miškų urėdija dėl Varnikų pažintinio tako atnaujinimo.

Andrius Šatevičius

Trakų rajono savivaldybės meras

Užs.Nr.321


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite