Naujuosius metus pasitiko net du šimtamečiai

Parašyta: 2016-01-07 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Tiltai, Trakai |
2016-ųjų pradžia atnešė net dvi neeilines sukaktis. Savo 100-ąjį gimtadienį beveik vienu metu pažymėjo du rajono ilgaamžiai  – Tiltų kaime gyvenantis Motiejus Verseckas ir Trakuose gyvenantis Vytautas Vaičiulis.

Statistika liudija, kad vyrai žymiai rečiau, nei moterys, sulaukia 100 metų, o šių metų pradžioje – net du sukaktuvininkai.

Jubiliatą M. Versecką su garbinga sukaktimi pasveikino rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč, savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys,  Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotoja Anželika Vunš. Trakuose gyvenantį šimtametį V. Vaičiulį aplankė ir pasveikino savivaldybės administracijos direktorius J. Liesys, jo pavaduotoja Karolina Narkevič, Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotoja A.Vunš, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas. Žvaliems senoliams jie linkėjo sveikatos, geros nuotaikos, artimų žmonių šilumos ir rūpesčio. Šimtamečiams buvo įteikti po 150 eurų vertės čekiai jų reikmėms.

Tiltuose gyvenančio M. Versecko dukra Dana Rustelienė  ir jos vyras  Romas juokauja, kad tėvukas Motiejus  sulaukė gražaus amžiaus, nes turi žymiai jaunesnę žmoną. Žinoma šio kaimo dainininkė, audėja Elena Verseckienė neseniai taip pat paminėjo jubiliejinį – 85-ąjį gimtadienį. Dar prieš kelerius metus senieji Verseckai turėjo ūkelį, gyvulių, bet mąžtant jėgoms, teko to atsisakyti. Pastaruoju metu kartu su tėvais gyvena dukra Dana su vyru, nes senukams jau reikia pagalbos ir vienų jų palikti nebegalima. Pasak jų, tėvukas laukė savo 100-ojo gimtadienio, bet kartu nerimavo, kuo pripildyti savo gyvenimą po jubiliejaus.

Verseckai išaugino keturis vaikus – dvi dukras ir du sūnus. Tiesa, prieš daugelį metų,  būdamas 22-erių, netikėtai žuvo vienas sūnus ir skausmas dėl jo mirties lig šiol neapleidžia E. Verseckienės širdies. Abu sutuoktiniai iki pensijos darbavosi tuomečiame Tiltų kolūkyje. M. Verseckas triūsė lauko darbuose, gyvulių fermoje, o  jo žmona ne vieną dešimtmetį melžė karves. Jubiliatas su savo žmonele turi 6 vaikaičius, 8 provaikaičius.

Jubiliatą M. Versecką nuoširdžiai pasveikino Rūdiškių seniūnas Tadeušas Pavlovskis ir Tiltų bendruomenės atstovas Virginijus Pockevičius.

Romano verta šimtamečio trakiečio V. Vaičiulio gyvenimo istorija. Žvalus, gyvų akių, lig šiol skaitantis be akinių senolis pastaruosius ketverius metus gyvena savo žymiai jaunesnės sesers Dalios Valiūnienės ir jos vyro Romo šeimoje. Apie 60 metų V. Vaičiulis gyveno JAV – Niujorko priemiestyje, vėliau – Floridoje. Buvo vedęs, tačiau savo vaikų neturėjo, tad senatvėje grįžo į tėvynę, pas savuosius.

Nuo Radviliškio kilęs 28 metų jaunuolis Lietuvą paliko baigiantis Antrajam pasauliniam karui, kelerius metus gyveno perkeltųjų asmenų stovykloje Vokietijoje, vėliau persikėlė š JAV. Visą laiką dirbo mėsos fabrike, buvo ištvermingas, stiprus. Jo sesuo Dalia palaikė ryšį su broliu iš pirmosios savo tėvo santuokos, dukart jį buvo aplankiusi Amerikoje.

Mirus žmonai ir silpstant jėgoms, V. Vaičiulis nusprendė po daugelio praleistų metų svetur grįžti į Lietuvą. D. Valiūnienė sako, kad jos brolis, meiliai vadinamas Vytuku, dažnai prisimena ne tik Ameriką, bet Lietuvoje kadais buvusį turtingą  tėvų ūkį, gyvulius, darbus. Jam praeitis labai svarbi, tačiau senolis toli gražu nėra nutolęs nuo dabarties – smalsauja, viskuo domisi. D. Valiūninė sako, kad lig šiol iš brolio mokosi didelės išminties, nes šimtametis nuolat pažeria jos perlų.

Sigita Nemeikaitė 
Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė,

Sigitos Nemeikaitės nuotr. 

Rajono vadovai pasveikino su 100 metų sukaktimi Tiltuose gyvenantį M. Versecką su žmona

Šimtametį V. Vaičiulį, Trakuose supamą artimųjų rūpesčio, aplankė rajono vadovai


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite