Nedarbas Trakų rajone 2015 m. rugsėjo mėn.

Parašyta: 2015-09-21 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Jaunimas, Lentvaris, Mokyklos, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Savivaldybė, Senieji Trakai, Seniūnijos, Tiltai, Trakai |

logoVilniaus teritorinės darbo biržos Trakų skyriaus (toliau – Darbo birža ) aptarnaujamoje teritorijoje 2015 m. rugsėjo 1 dieną buvo įregistruota 1590 bedarbių, tai sudarė 4,4 proc. visų darbo biržos aptarnaujamoje teritorijoje registruotų darbingo amžiaus gyventojų. Lyginant su 2015 m. rugpjūčio 1 d., registruotų bedarbių skaičius sumažėjo 146, o registruotas nedarbas – 0,4 proc. punktais.
Rugpjūčio pabaigoje darbo biržoje buvo įregistruotos 803 darbo neturinčios moterys ir 787 – vyrai. Jaunimo iki 25 m. amžiaus nedarbas 2015 m. rugsėjo 1 d. sudarė 2,2 proc. darbo biržos aptarnaujamos teritorijos 16-24 metų darbingo amžiaus gyventojų.
Per rugpjūčio mėnesį buvo įregistruotos 437 laisvos darbo vietos, iš jų 108 – terminuotam darbui, o įdarbinta buvo 317 bedarbių, pagal terminuotas darbo sutartis – 16.
Rugpjūčio mėnesį į aktyvias darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 115 asmenų, iš jų 42 bedarbiai  dirbo viešuosius darbus, į profesinio mokymo priemonę nusiųsta 40 bedarbių.
Didžiausia problema, trukdanti bedarbiams konkuruoti ir įsitvirtinti darbo rinkoje – žema kvalifikacija ar patirties stoka. 40 proc. bedarbių, kurie registravosi darbo biržoje rugpjūčio mėnesį, neturi profesinio pasirengimo, 16 proc. – neturi darbo patirties, 17 proc.- praradę darbinius įgūdžius dėl ilgesnės kaip 2 metai darbo pertraukos.
Siekiant sumažinti nedirbančio, nesimokančio ir mokymuose nedalyvaujančio 16-29 metų jaunimo integravimą į darbo rinką ar sugrąžinimą į švietimo sistemą, darbo biržoje numatomas pradėti įgyvendinti naujas projektas. Todėl darbo birža kviečia norinčius ir sugebančius dirbti su jaunimu asmenis pateikti gyvenimo aprašymus laisvai specialisto – koordinatoriaus darbo vietai užimti iki š.m. rugsėjo 26 d., adresu V. Kudirkos g. 12A, Trakai. Pretendentai į laisvą darbo vietą turi turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą, išmanyti individualaus ir darbo grupėse metodus, gebėti identifikuoti jauno žmogaus poreikius, turėti patirties vykdant individualias ir darbo grupėse konsultacijas.

https://www.cvmarket.lt/


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite