(Ne)sveikatos reforma: kodėl Lietuvos pacientai turi 6 kartus didesnį šansą mirti?

Parašyta: 2022-05-23 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Skelbimai, Socialdemokratų partija, Trakai |

Rytoj 12 valandą vyks spaudos konferencija dėl naikinamų ligoninių. Gyventojai ir visi, kam  rūpi mūsų sveikata, paslaugų rajone prieinamumas, galite prisijungti ir stebėti spaudos konferenciją.

Jungtis galima ČIA.

Spaudos konferencija „(Ne)sveikatos reforma: kodėl Lietuvos pacientai turi 6 kartus didesnį šansą mirti“?

Kalbės Seimo nariai socialdemokratai Orinta Leiputė, Eugenijus Sabutis ir Dovilė Šakalienė.

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nariai antradienį rengia spaudos konferenciją, kurioje pristatys nepriklausomų ekspertų išvadas dėl Vyriausybės pradedamos sveikatos reformos ir atskleis, kokių ir kur sveikatos paslaugų artimiausiu metu neteks gyventojai.

Tai ne pertvarka, o griovimas pasinaudojant šimtais milijonų Europos Sąjungos (ES) pinigų. Antai nuo gegužės akušerijos paslaugos jau nebeteikiamos Vilkaviškyje, Kėdainiuose, Ukmergėje, Kretingoje ir Trakuose. Regionuose bus naikinami aktyvios chirurgijos, reabilitacijos, traumatologijos, vaikų ir kiti skyriai. Be budinčio chirurgo ar traumatologo nebeliks ir priėmimo skyrių.

Aiškėja, kad daugelyje rajonų kai kurios paslaugos, pavyzdžiui, akušerijos, nuo gegužės jau nebėra teikiamos. Maža to, daug kur užsimota uždaryti chirurgijos, traumatologijos, vaikų ir kitus ligoninių skyrius.

Ketvirtadienį, konservatoriams paprašius pertraukos, buvo atidėtas ir balsavimas dėl socialdemokratų inicijuotos rezoliucijos „Dėl nepritarimo sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkai“.

„Tai tik rodo, kad valdančiųjų gretose auga abejonės dėl šios vadinamosios pertvarkos. Kai kurie konservatoriai ir liberalai jau patys atvirai kritikuoja Arūno Dulkio užmojus“, – sako Seimo rezoliuciją inicijavęs LSDP frakcijos seniūno pavaduotojas Eugenijus Sabutis.

“Tai ne pertvarka, o griovimas pasinaudojant šimtais milijonų Europos Sąjungos (ES) pinigų. Antai nuo gegužės akušerijos paslaugos jau nebeteikiamos Vilkaviškyje, Kėdainiuose, Ukmergėje, Kretingoje ir Trakuose. Regionuose bus naikinami aktyvios chirurgijos, reabilitacijos, traumatologijos, vaikų ir kiti skyriai. Be budinčio chirurgo ar traumatologo nebeliks ir priėmimo skyrių“ – įspėja jis.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Orinta Leiputė cituoja ekspertus, į kuriuos parlamentarai kreipėsi nesulaukę atsakymų iš A. Dulkio.

“Jų išvados verčia krūptelėti: bus sunaikinta šimtai etatų, o labiausiai nukentės akušerijos, pediatrijos, chirurgijos, psichiatrijos bei reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugos. Žmonės stumiami keliauti pas gydytojus į miestą, transporto klausimas nesvarstomas, o kita ministerija dar žada ir tarpmiestinių maršrutų smarkiai pamažinti“, – vertina parlamentarė.

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos narė Dovilė Šakalienė pabrėžia, kad reformos užmojai kertasi ne tik su Nacionaline sveikatos strategija, bet ir su pačios Vyriausybės programa.

„Aklas centralizavimas tik sumažins paslaugų prieinamumą regionų gyventojams, ir taip jau esantiems sveikatos sistemos paraštėse. Laikas atsisakyti sovietmetį menančios valdžios vertikalės, suteikti pasitikėjimo regionams ir suformuoti skaidrios kolektyvinės atsakomybės instrumentus su realiomis galimybėmis kritikuoti bei teikti pasiūlymus“, – pažymi D. Šakalienė.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite