Netekome Trakų fotomeistro

Parašyta: 2019-02-15 | Kategorija: Naujienos, Pro memoria, Trakai |

Vladas Starikavičius (1935–2019)

 

Prieš ketverius metus trakiškį fotomeistrą Vladą Starikavičių sveikinome garbingojo 80-ojo jubiliejaus proga, linkėdami daugelį metų sveikuolišką gyvenimo būdą propagavusiam senoliui sulaukti 100 metų. Deja, ne visi linkėjimai išsipildo. Daugiau Vlado nesutiksime Vytauto gatvėje, kur jis gyveno ir kur visada pakalbindavo pažįstamus.

Su daug metų Trakuose gyvenusiu Vladu būdavo įdomu padiskutuoti, malonu prisiminti tuos metus, kai Vladas darbavosi Trakų buitiniame kombinate fotografu. Per tuos darbo metus darytose nuotraukose Vladas yra įamžinęs daug vestuvininkų, naujagimių, moksleivių ir kt. Daug ir nuoširdžiai Vladas padėdavo iš fotojuostų daryti juodai baltas nuotraukas. Tokių fotografijų redakcijoms reikėdavo kuo skubiau, o jų gamyba užimdavo daug laiko, bet geraširdis Vladas visuomet nuoširdžiai gelbėjo.

Vladas ir pats daug fotografuodavo laisvalaikiu, bet nespalvotose fotojuostose įamžintus vaizdus, atsiradus naujajai fototechnikai, paversti nuotraukomis tapo sudėtinga ir pernelyg brangu.

V. Starikavičius fotografu dirbo 48-erius metus ir išėjo į pensiją, kai į fotoindustriją įsiveržė nauja nuotraukų gamybos technologija.

V. Starikavičiaus gimtinė – Vitebsko miestas Baltarusijoje. Vėliau jų šeima persikėlė į Lietuvą. Netrukus užgriuvo nelaimės –mirė motina. Tuo metu vyko Antrasis pasaulinis karas ir tėvas buvo pašauktas į armiją. Našlaičius devynmetį Vladą ir jo trylikametį brolį priglaudė Sergėjaus Bukino šeima. Kai tėvas sugrįžo iš karo, jie apsigyveno Trakuose.Vladas pasakojo, kad tuo metu Trakuose trūkdavo maisto, net duonos. Trakiškiai laukdami duonos stovėdavo ilgose eilėse, kurios nutįsdavo nuo dabartinės Vytauto gatvės net iki bažnyčios. Vieną kartą Vladas nunešė duoną tuo metu fotoateljė dirbusiai moteriai, o ji paklausė, ar jis nežino jaunuolio, norinčio dirbti fotoateljė pagalbininku. Jis pasisiūlė pats ir buvo priimtas. Dirbdamas fotoateljė susipažino su būsima savo žmona Regina.V. Starikavičius ir velionė jo žmona Regina garsėjo Trakuose kaip sveiko gyvenimo būdo propaguotojai. Jie nuolatos ištisus metus maudydavosi Trakų ežere, dalyvaudavo sveikuolių renginiuose, kartu su Trakų sveikuoliais vykdavo į žiemos maudynes Palangoje.

Sunku ir skaudu rašyti šias eilutes, dar sunkiau suvokti, kad daugiau Trakuose nesutiksime geraširdžio Vlado. Lai lengva tau Vladai bus Trakų krašto žemė ir tegul Tau amžiną maldą seka Trakų ežerai.

Kęstutis PETKŪNAS


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite