Netrukus prasidės laukinių gyvūnų oralinė vakcinacija nuo pasiutligės

Parašyta: 2023-04-26 | Kategorija: Gamta, Lietuva, Naujienos, Sveikata, Trakai |

Netrukus prasidės laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės pavasarinis etapas. Gyventojus informuojame, kad jaukai su vakcina iš Paluknio aerodromo bus mėtomi šių metų gegužės mėnesį.

Jaukai su vakcina bus mėtomi iš lėktuvų buferinėje zonoje – pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija.

Įgyvendinant vakcinos laukinių gyvūnų imunizavimui nuo pasiutligės ir jos išmėtymo naudojant orlaivius pirmame etape (2023 m.) visoje Lietuvoje planuojame išmėtyti 505000 jaukų. Orlaiviuose, iš kurių bus mėtomi jaukai, yra įrengti automatiniai jaukų išmėtymo įrenginiai. Užtikrinant tolygų jaukų išmėtymą, kiekvienas orlaivis turi navigacinę sistemą (GPS). Lėktuvuose sumontuota vakcinos mėtymo įranga užprogramuota taip, kad vakcina nebūtų mėtoma virš miestelių, gyvenviečių, sodybų, vandens telkinių, tačiau gamtos sąlygos, vėjo kryptis ir stiprumas gali pakoreguoti vakcinos nukritimo vietą. Mėtomi jaukai su vakcina yra saugūs ir nekelia pavojaus žmonių ir gyvūnų sveikatai, tačiau gyventojai, radę jauką, raginami jo neliesti, nes viduje yra aštri membrana su vakcina, į kurią galima susižeisti. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, reikėtų pranešti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento Trakų skyriui, tel. 8 528 54017, kurio specialistai atvyks juos paimti.

Jaukai neskirti naminių gyvūnų vakcinacijai. Naminiams gyvūnams jaukai nepavojingi, tačiau perdozavus, galimos komplikacijos.

Vienintelis efektyvus būdas kovoti su šia žmonėms ir gyvūnams itin pavojinga liga, pasiutlige, – vakcinuoti naminius ir laukinius gyvūnus.

Rima Krasnogirienė,

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento Trakų skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja – inspektorė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite