Nijolė Lisevičienė: „įsitikinome: esame veiklūs ir reikalingi!“

Parašyta: 2022-01-14 | Kategorija: Projektai, Trakai |

Nijolė Lisevičienė, VšĮ Trakų švietimo centro direktorė 

Susumavus kelerių metų veiklos rezultatus, pasiektus įgyvendinant Europos socialinio fondo ir bendromis lėšomis finansuotą projektą ,,Esame veiklūs ir reikalingi‘‘ Nr. 08.3.2-ESFA-K-415-01-0013,  gimė ir šio straipsnelio pavadinimas. Taip išreiškiau pirmą emociją, kuri dažniausiai ir būna teisingiausia.

Projektą įgyvendinant ne tik rajone, bet regione, labai svarbu buvo atrasti žmones projekto veiklų koordinavimui vietose. Džiaugiuosi, kad į projekto komandą įsijungė veiklūs ir atsakingi žmonės, tapę koordinatoriais, kuriems ir noriu padėkoti, tai: Šalčininkų rajone su savanoriais dirbusiai Alicijai Kolyško, Vilniaus rajone Editai Kunigel – Zajankovskajai, Vilniaus mieste Rūtai Udraitei – Mikalauskienei bei Jelenai Iluk, Elektrėnų savivaldybėje Ievai Chmeliauskienei ir Trakuose, Reginai Juzefovič. Šios moterys tikėjo pačios, kad savanorystė duoda supratimą, jog egzistuoja labai paprasti bet gyvenimiškai svarbūs dalykai, tokie kaip  parama, atjauta, dėkingumas ir tą skleidė savo aplinkoje.

Koordinatorė Alicija Kolyško su savanore Liudmila Krečiene

Atsižvelgdami į tikslinės grupės, tai yra vyresnių kaip 55 metų amžiaus asmenų poreikius įtraukiant juos į aktyvią ir patrauklią veiklą, surengėme du šviečiamuosius renginius, kuriuose buvo atskleistos veiklos,  labai tinkamos vyresniems žmonėms, nesvarbu kokį išsilavinimą turi, kokią specialybę yra įgiję.

Spalio 19 dieną Dominyka Semionovė, Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos pirmininkė pristatė Trakų krašto tradicinių amatų centro veiklą, nes amatai – ideali vieta atrasti bei išreikšti save. Renginio dalyviai liko patenkinti ir refleksijos metu teigė, kad niekad nesusimąstė, jog šalia yra veiklų, kuriose gebėtų veikti ir būti naudingi tiek sau, tiek ir kitiems.

Grigiškių dienos centro ,,Grijos vaikai‘‘ savanorės Ana Žičkienė ir Tatjana Čerkasova rūpinasi, kad vaikai būtų sotūs

Sausio 7 dieną, antrame šviečiamajame renginyje Alvyda Kazakevičiūtė – Staniunaitienė, Trakų krašto Vietos veiklos grupės pirmininkė pateikė eilę idėjų įgyvendinimo pavyzdžių, kaip bendradarbiaujant su VVG galima tai padaryti parengiant ir įgyvendinant projektus. Bendruomeniniai projektai puikūs, nes telkia bendruomenę ir sprendžia svarbias socialines problemas. Inovatyvias Vietos veiklos grupių veiklas pristatė ir sukaupta patirtimi pasidalino Elektrėnų VVG pirmininkė Lina Bernatavičienė bei Vilniaus rajono VVG specialistė Simona Daukantienė.

Vilniaus r. savanorė Alicija Mikulevič su globotiniais

Tikimės, kad tiek šių renginių metu pateikta medžiaga/informacija bei viso projekto metu gautos žinios vyresnio amžiaus asmenims padidino motyvaciją veikti ir būti reikalingais.

Nijolė Lisevičienė

VšĮ Trakų švietimo centro direktorė 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite