Nuskambėjo Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „TRAMTATULIS“ vietinis ratas

Parašyta: 2023-03-08 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Rūdiškės, Seniūnijos, Trakai |

Kovo 1-ąją Rūdiškių kultūros centre nuskambėjo Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „TRAMTATULIS“ vietinis ratas. „Tramtatulis“ – paskata jaunajai kartai prisiminti ir puoselėti folklorą, ne atgyvenusį bei pamirštą, o gyvą, žengiantį koja kojon su naujomis tendencijomis.

Bėgant laikui ir modernėjant visuomenei vis dažniau iškyla klausimas: ar dar ilgai prisiminsime senuosius papročius, dainas, pasakojimus ir sakmes? Ar būsimosios kartos atmintyje išliks lietuviškas kultūrinis pradas? Lietuvos nacionalinis kultūros centras jau 18 metus organizuodamas Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursą „Tramtatulis“ stengiasi paskatinti bent pavienius vaikus nuo mažų dienų pažinti papročius, mokytis dainų ir pasakojimų, atrasti Lietuvos kultūros lobyną. J. Jablonskis yra sakęs: „Tautos kalboje yra išdėta visa jos prigimtis – istorija, būdo ypatybės, siela, dvasia.“ Džiugu, kad vaikai besimokydami kalbos, gali susipažinti su protėvių palikimu.

Nors šalies mastu konkursas organizuojamas kas antrus metus, kai kurie miestai jį organizuoja kasmet ir džiaugiasi, kad vis sulaukia naujų dalyvių. Šiemet konkursas dedikuojamas Vilniaus 700-ajam gimtadieniui paminėti.

Pirmąją pavasario dieną – kovo 1-ąją,  Rūdiškių kultūros centre nuskambėjo Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ vietinis turas, kurį atidarė Rūdiškių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Griciukas“. Džiaugiamės, kad svečiuose apsilankė ir savo konkursines programas pristatė Trakų lopšelio-darželio „Obelėlė“ duetai: Rugilė Beatričė Vasilenkaitė ir Gabrielė Slavinskytė, Lėja ir Armilė Tumpytės (mok. Vilma Šerpenskienė), Trakų lopšelio-darželio „Ežerėlis“ solistai Stepas Senulis  ir Vygintė Navickaitė (mok. Jūratė Čechavičiūtė), Trakų r. Onuškio Donato Malinausko gimnazijos pasakoriai Tadas Verseckas, Auksė Banuškevičiūtė ir Aistė Blažonytė (mok. Nijolė Česnulevičienė), taip pat Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio dainininkės Miglė Kneziauskaitė ir Emilija Kazačiūnaitė (mok. Vaiva Neteckienė) bei Rūdiškių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Griciukas“ pasakotoja Gabija Mazaliūnaitė, solistės Kamilė Zuberniūtė ir Augustė Chmelevskytė ir duetas Nėja Svitovaitė ir Milana Ravda (vad. Augustė Gaidytė-Palaitienė). Dėkojame komisijai: Rūdiškių kultūros centro direktorei Marijai Jankovskajai, Rūdiškių kultūros centro folkloro ansamblio „Diemedis“ vadovei Dalei Žalpienei, Trakų rajono savivaldybės kultūros ir turizmo skyriaus specialistei Gabijai Zdebskytei ir Trakų rajono savivaldybės švietimo ir sporto specialistei Reginai Žukienei ir Rūdiškių kultūros centro režisieriui Vytautui Mikalauskui.

Jau kitame ture – Lazdijuose – mūsų rajono vaikai, pasirodys KOVO 25 d. Palinkėkime Jiems sėkmės.

Rūdiškių kultūros centro informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite