Palukniečiai su malda Kryžių kalne ir Tytuvėnuose

Parašyta: 2021-10-26 | Kategorija: Bažnyčia, Kelionės, Naujienos, Paluknys, Seniūnijos, Trakai |

  Piligriminės kelionės dalyviai Kryžių kalne

Gražų rudens šeštadienį Paluknio Šv. Jono Krikštytojo parapijos tikintieji susiruošė į šalia Šiaulių esantį Kryžių kalną. Kartu kelionėje dalyvavo kunigas Ryšard Pieciun, kuris sukvietė visus bendrai maldai. Piligriminės kelionės vadovė Dorota Levko supažindino tikinčiuosius su dienos programa. Pakeliui apžiūrėjome Burbiškių dvarą, parką ir ten esantį poeto Adomo Mickevičiaus paminklą.

Atvykę į Kryžių kalną meldėmės ir paeiliui nešėme kryžių, kurį pagamino Česlav Dulko. Vėliau įkasėme kryžių šalia tūkstančių kitų ir pasimeldėme „Popiežiaus koplyčioje“, kuri buvo pastatyta 1993 metais kuomet čia lankėsi popiežius Jonas Paulius II. Paskui patraukėme į pranciškonų koplyčią, kur kunigas Ryšard Pieciun aukojo Šv. Mišias.

Vėliau keliavome į Tytuvėnų miestelį, išsidėsčiusi vaizdingoje Rytų Žemaitijos plynaukštėje ir garsų dėl esančio baroko kultūros paminklo. Aplankėme iki šių dienų išlikusį Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblį. Apžiūrėjome Kristaus laiptų koplyčią ir pasimeldėme prie malonėmis garsėjančio Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslo. Bažnyčioje meldėmės, o vėliau sustojome už pagrindinio altoriaus esančioje navoje, kuri skirta Šv. Jonui Pauliui II ir sugiedojome jo mylimą giesmę „Barka“.

Kiekvienas iš 30 kelionės dalyvių maldose išsakė savo prašymus, lūkesčius ir viltis. Piligriminės kelionės dalyviai nuoširdžiai dėkingi Alinai Kamilevič už organizuotą kelionę, ekskursijos vadovei Dorotai Levko už perteiktas žinias ir vaizdingus pasakojimus.

Jolanta Gardžiulienė

Dorotos Levko nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite