Paminėta Pasaulinė meno diena

Parašyta: 2023-04-21 | Kategorija: Kelionės, Kultūra, Lietuva, Renginiai, Trakai |

Trakų viešojoje bibliotekoje daug dėmesio yra skiriama puoselėti tradicinę kultūrinę, edukacinę veiklą. Per metus lankytojams siūloma per 800 renginių, vykdomos skaitymo skatinamo, etninės kultūros populiarinimo iniciatyvos, vykdomas kraštotyros darbas, ir kt. Pagerbdama kultūros srities atstovus už jų atliekamą nepaprastai svarbią misiją ir sveikindama profesinės šventės – Pasaulinės meno dienos – proga, balandžio 14–15 d. Trakų rajono savivaldybė organizavo jiems išvyką į Nidą.

 

Pakeliui į Klaipėdą

 

Penktadienį anksti ryte Trakų rajono kultūros darbuotojai, tarp kurių daugiausia buvo rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padalinių atstovai, pajudėjo autobusu į dviejų dienų trukmės kelionę Nidos link. Prieš išvykstant keliautojus profesinės dienos proga pasveikino LR Seimo narė Edita Rudelienė ir Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Jolanta Abucevičienė, perdavusi ir mero Andriaus Šatevičius palinkėjimus. O kad kelionė neprailgtų ir būtų jėgų semtis gerosios patirties, jos parūpino šviežių vaisių ir gardžiųjų kibinų. Visą laiką mus lydėjo kelionių agentūros „Novaturas“ gidė, kuri papildė mūsų turimą žinių bagažą įdomiais ir išsamiais pasakojimais.

Po poros valandų buvo pasiekta pirmoji stotelė – Tytuvėnai (Kelmės r. sav.). Tai – lankytina vieta, piligrimystės centras. Jame yra įsikūręs Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, įkurtas XVII a. pr. Tai yra vienas iš geriausių barokinių ansamblių Lietuvoje ir Šiaurės Rytų Europoje. Tad galėjome pasižvalgyti po vienuolyno vidų, apžiūrėti ekspozicijas.

Toliau visi vykome į seniausią Lietuvoje Žemaitijos ir Aukštaitijos kryžkelę – Kurtuvėnus, XVI a. turėjusią 36 smukles, kuriose keliautojai ilsindavo savo arklius ir patys pavalgydavo. Iš toli mus pasitiko XVIII a. mūrinė, barokinė, dvibokštė Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia, pavadinta fundatoriaus Jokūbo Nagurskio vardu. Aplankėme Kurtuvėnų dvaro sodybos kompleksą, dalyvavome ekskursijoje „Kurtuvėnų dvaro istorija“. Jos metu susipažinome su dvaro istorija, aplankėme vieną didžiausių Lietuvoje medinių svirnų, dvaro ratinę, rūmų terasą, parką. Daug neišdildomų įspūdžių visiems paliko Kurtuvėnų dvaro žirgynas „Gyvasis žirgo muziejus“. Čia buvome supažindinti su žirgyno istorija bei jo gyventojais.

Būtų neatleistina lankantis Kurtuvėnuose neparagauti cibulynės – tradicinės žemaitiškos sriubos. Tad pietų metu dauguma keliautojų nepraleido šios progos, užsukę į smuklę „Kryžkelė“.

Pailsėję ir atgavę jėgas visi patraukėme arčiau jūros – Klaipėdos link. Gidė aprodė mums miesto senamiestį, svarbiausias lankytinas vietas. Vakarop pasiekėme viešbutį, kur galėjome pailsėti ir ruoštis antrajai dienai.

 

Nidos link

 

Šeštadienio diena buvo skirta pasiekti galutinį kelionės tikslą – Nidą – didžiausią visos Kuršių Nerijos gyvenvietę. Pirmiausia stabtelėjome Juodkrantėje, kur apsilankėme Raganų kalne – unikaliame medinių skulptūrų muziejuje, įrengtame 1979 m., kur karaliauja tautosakos veikėjai, atveriantys šios vietos gamtinę-mistinę dvasią.

Po to visi nuvykome į Naglių gamtos rezervatą, kur pamatėme Pilkąsias kopas, kurios dar vadinamos Mirusiomis, užpustytas buvusių gyvenviečių vietas, savaiminės kilmės miško augaliją bei po smėliu palaidotus šimtamečių miškų dirvožemius.

Vykstant į Nidą privalu ne tik apsilankyti paplūdimyje prie Baltijos jūros, bet ir pamatyti Parnidžio kopą – vieną aukščiausių smėlio kopų Europoje, iškilusią 52 m virš jūros lygio, bei, žinoma, Saulės laikrodį. O jau nuvykus į patį miestą verta dėmesio skirti Nidos žvejos etnografinei gyvenvietei, kur atnaujintoje ekspozicijoje eksponuojami autentiški daiktai lankytojus nukelia į praeitį.

Kelionę vainikavo apsilankymas prie Nidos švyturio, kuris įrašytas į pasaulio šviesos ženklų knygas, pažymėtas jūrlapiuose, aprašytas locijose.

Pasisėmę nepamirštamų įspūdžių, kupini gerų emocijų, patraukėme namų link. Smagu, kad kartą metuose kultūros srities atstovai, tradiciškai organizuojantys šventes kitiems, turėjo progą patys smagiai ir naudingai praleisti laiką, pailsėti ir su naujomis jėgomis grįžti bei kibti į naujus darbus.

 

Jolanta Zakarevičiūtė,

Trakų viešosios bibliotekos viešųjų ryšių specialistė

Kelionės organizatorių nuotraukos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite