Pažintis su opera Trakuose

Parašyta: 2022-04-29 | Kategorija: Kultūra, Projektai, Trakai |

Operos dainininkė Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė. A. Aziulevičiaus nuotr.

Vienas iš gražiausių muzikinių veikalų – tai opera. Operos era, prasidėjusi XVI a., vis dar populiarus, patrauklus muzikinio teatro žanras. Trakų kultūros rūmai vykdo projektą „Opera“, kuriuo siekiama skleisti profesionalųjį meną, didinti interesą klasikinei muzikai bei supažindinti su operos žanru visuomenę, ypač jaunąją kartą. Pagrindiniai projekto rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė.

Pasaulinės Kultūros dienos proga startavo pirmasis projekto edukacinis renginys, kuriame susitiko profesionali operos dainininkė Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė ir Trakų Vytauto Didžiojo bei Trakų gimnazijos moksleiviai. Dainininkei talkino koncertmeisteris Paulius Matuzas  ir vedėjas/moderatorius Vilius Tumalavičius. Agnė – jaunosios muzikų kartos dainininkė. Atlikėja studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2018 – 2019 m. vokalines žinias gilino prestižinėje Suomijos Sibelijaus akademijoje/Helsinkio menų universitete, tobulinosi daugybėje kursų.

Turėdama daug žinių bei koncertinės patirties ji daug pasakojo projekto dalyviams apie savo kelią link operos bei dėstė teorines žinias – kas yra opera, iš ko susideda, pasakojo apie muzikinio teatro ištakas. Moksleiviai su dideliu susidomėjimu klausėsi svečių dialogo ir pasakojimų, kuriuos ji papildė atliekamomis arijomis. Vyko ne tik vienpusis informacijos pateikimas klausytojams, bet ir betarpiškas bendravimas.

Operos dainininkė Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė ir akompaniatorė Živilė Kudirkaitė. A. Aziulevičiaus nuotr.

Kitas susitikimas su opera įvyko Atvelykio sekmadienį Trakų Švč.Mergelės Marijos apsilankymo bazilikoje. Po šventovės skliautais skambėjo gražiausios operų arijos, kurias atliko jauna atlikėja Agnė Buškevičiūtė – Tumalavičienė (sopranas), jai akomponavo Živilė Kudirkaitė (fortepijonas). Susirinkę žiūrovai išgirdo arijas iš operų – C. Gounod -„Faustas“, A. Dvořak – „Undinė“, G. Puccini – „Bohema“, W. A. Mozart – „Don Džiovanis“, V. Bellini – „Kapulečiai ir Montekiai“, G. Bizet – „Karmen“, G. Puccini – „Džianis Skikis“, F. Cilea – „Adriana Lekuvrer“.

Projektas “Opera” dar tik įsibėgėjo, ir dar laukia renginiai Aukštadvaryje bei Lentvaryje. O į Trakus opera sugrįš ant ratų birželio 11 d. Trakiečiai ir miesto svečiai matys Lietuvos nacionalionio operos ir baleto teatro komišką operą „Tarnaitė ponia”. Tad iki pasimatymo operoje!

Viktorija Šamatovičienė

Trakų kultūros rūmų

renginių organizatorė, projekto vadovė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite