Penktadienį Trakų bazilikoje koncertuos choras iš JAV

Parašyta: 2019-06-25 | Kategorija: Bažnyčia, Naujienos, Trakai |

Penktadienį, birželio 28 d., Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje įvyks mišraus choro „Siskiyou Singers“ iš Ešlendo miesto (Oregono valstija, JAV) koncertas. Pradžia – 18:30 val., iš karto po šv. Mišių (lietuvių k.). Tai – vienintelis choro, šįmet gastroliuojančio Baltijos šalyse ir Suomijoje, pasirodymas Lietuvoje. Koncertas nemokamas.

1982 m. nedideliame Ešlendo miestelyje įkurtą chorą „Siskiyou Singers“ lanko maždaug 70 perklausose atrinktų dainininkų. Kasmet kolektyvas parengia po dvi koncertines programas: vieną atlieka gruodžio pradžioje, o kitą – pavasarį. Kolektyvas reguliariai kviečiamas dalyvauti bendruomenės renginiuose, dainuoja labdaros koncertuose mokyklose ir globos namuose. Koncertų programas dažniausiai sudaro Vakarų chorinės literatūros klasika ir įvairių pasaulio kraštų melodijos.

Trakuose choras atliks daug amerikietiškos muzikos – spiričiuelių ir aranžuotų dainų. Išskirtinis koncerto akcentas – specialiai šioms gastrolėms parašytas kūrinys „Butterfly“ (Drugelis) chorui su akompanimentu. Oregono valstijoje gyvenanti kompozitorė I’lana Cotton jį sukūrė sužinojusi, kad „Siskiyou Singers“ lankysis Lietuvoje, kur prasidėjus Antrajam pasauliniam karui dirbo japonų diplomatas Čijunė Sugihara. Tai – muzikinė padėka šiai neeilinės drąsos asmenybei, išgelbėjusiai maždaug 6 tūkst. žydų, per Lietuvą bėgusių iš nacių ir sovietų okupuotos Lenkijos.

„Siskiyou Singers“ meno vadovas Mark Reppert – pianistas ir muzikos istorikas, šiam kolektyvui vadovaujantis jau 10 metų. Jis studijavo dviejuose universitetuose ir beveik penkis dešimtmečius dirba pedagoginį darbą – veda dainavimo ir fortepijono pamokas vaikams ir suaugusiems.

Trakų bazilikoje chorui akompanuos Japonijoje gimusi ir užaugusi pianistė Mikiko S. Petrucelli. Ji jau aštuntuosius metus yra pagrindinė choro „Siskiyou Singers“ koncertmeisterė. Ji studijavo Japonijoje ir Vokietijoje, o vėliau išvyko mokytis ir gyventi į JAV.

Mišraus choro „Siskiyou Singers“ koncertas Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje – birželio 28 dieną, pradžia – 18:30 val.

Darius KRASAUSKAS


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite