Pirmąją pavasario dieną į Rūdiškes kviečia „Tramtatulis“

Parašyta: 2023-02-27 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Rūdiškės, Seniūnijos, Trakai |

„Tramtatulis“ – paskata jaunajai kartai prisiminti ir puoselėti folklorą, ne atgyvenusį bei pamirštą, o gyvą, žengiantį koja kojon su naujomis tendencijomis.

Šiais metais, kovo 1 d. 12 val.  Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso, kurį metų metus organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras, rajoninis (vietinis) turas vyks Rūdiškių kultūros centre.

Bėgant laikui ir modernėjant visuomenei vis dažniau iškyla klausimas: ar dar ilgai prisiminsime senuosius papročius, dainas, pasakojimus ir sakmes? Ar būsimosios kartos atmintyje išliks lietuviškas kultūrinis pradas? Lietuvos nacionalinis kultūros centras jau 18 metus organizuodamas Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursą „Tramtatulis“ stengiasi paskatinti bent pavienius vaikus nuo mažų dienų pažinti papročius, mokytis dainų ir pasakojimų, atrasti Lietuvos kultūros lobyną. Jonas Jablonskis yra sakęs: „Tautos kalboje yra išdėta visa jos prigimtis – istorija, būdo ypatybės, siela, dvasia.“ Džiugu, kad vaikai besimokydami kalbos, gali susipažinti su protėvių palikimu.

Nors šalies mastu konkursas organizuojamas kas antrus metus, kai kurie miestai jį organizuoja kasmet ir džiaugiasi, kad vis sulaukia naujų dalyvių. Šiemet konkursas dedikuojamas Vilniaus 700-ajam gimtadieniui paminėti. Dalyviai skatinami rinktis kūrybą, susijusią su Lietuvos sostine. Dalyvauti kviečiami 3–19 metų vaikai ir jaunimas.

Rūdiškių kultūros centras žada puikią konkursinę programą ir vakaronę bei kviečia prisijungti ir kartu švęsti pirmąją pavasario dieną. Jei dar yra norinčių dalyvauti – kreipkitės į Rūdiškių kultūros centro vyr. specialistę Augustę Gaidytę-Palaitienę el.paštu: auguste.gaidyte@rudiskiukc.lt

Rūdiškių kultūros centro informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite