Pokalbis su aktore Severina Špakovska

Parašyta: 2022-03-31 | Kategorija: Karaimai, Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Trakų viešoji biblioteka tęsia susitikimų ciklą „Karaimų dienos“, skirtą Lietuvos karaimų metams paminėti. Susitikimų tikslas – ne tik paminėti šiuos metus, bet ir kuo išsamiau supažindinti visuomenę su Trakų krašto karaimų bendruomene, jos veikla, pasiekimais, talentingais ir žinomais žmonėmis. Antrojo susitikimo metu, kovo 24-ąją, Trakų viešojoje bibliotekoje kalbėjomės su karaimų kilmės aktore, trakiete Severina Špakovska.

Severina – profesionali aktorė, gydytoja-klounė, kultūros projektų vadovė bei prodiuserė. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ji baigė vaidybos studijas, nuo 2014 m. vaidina Lietuvos teatrų scenose, taip pat Lietuvos bei užsienio kine ir televizijoje. Nuo 2017 m. dirba organizacijoje „Raudonos nosys. Gydytojai klounai“. 2020 m. kartu su kolegomis įkūrė „Šiuolaikinės intelektualios klounados teatrą.“

Pasakodama apie aktorės kelią prisipažino, kad baigdama mokyklą tikrai nežinojo, kokią profesiją pasirinkti. Ją domino daug dalykų, o aktorystė buvo vienas iš jų, apie kurį išsamiau, kaip sakė pati Severina, sužinojo jau studijuodama. Baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, ji tapo laisvai samdoma aktore. Tai suteikia daugiau kūrybinės laisvės renkantis vaidmenis bei galimybių įgyvendinti kitas savo veiklas ir projektus, – sakė pašnekovė. Severina kuria vaidmenis Vilniaus kamerinio, Menų spaustuvės, režisieriaus Oskaro Koršunovo teatrų scenose, Lietuvos bei užsienio kine ir televizijoje, tarp kurių ir didelio dėmesio susilaukę filmai „Sangailės vasara“, „Pelėdų kalnas“, TV serialas „Laisvės kaina. Partizanai“.

Dar studijuodama jaunoji aktorė susidomėjo klounados žanru, kurio žinias pagilino tapusi organizacijos „Raudonos nosys. Gydytojai klounai“ nare. Daug sąsajų su klounada Severina atrado ir gilindamasi į M. Čechovo techniką Amerikoje. Šis domėjimasis ir galimybė pritaikyti žinias spektakliuose paskatino kartu su kolegomis įkurti „Šiuolaikinės intelektualios klounados teatrą.“

Būdama kūrybinga asmenybe Severina yra įsitraukusi į įvairias veiklas, nepamiršdama ir savo šaknų – ji Lietuvos karaimų bendruomenės narė, sauganti savo tautos kultūros paveldą ir išlikimą. Kartu su šeima išleido močiutės Anos Špakovskos sudarytą pirmąjį lietuvių-karaimų kalbų žodyną (2020). Nors ir yra labai užimta, tačiau stengiasi bent dalį savo laiko skirti bendruomenei, puoselėti karaimų papročius, kalbą ir kultūrą. Susitikimo metu paprašyta paskaityti karaimiškai, Severina pasirinko Simono Firkovičiaus eilėraštį „Žvaigždutė“, kurį perskaitė lietuviškai, ir padainavo karaimų kalba taip, kaip girdėjo dainuojant savo močiutę. Paklausta apie karaimų humorą, Severina atsakė, kad jis tikrai nesvetimas jos tautai, bet jį karaimai daugiau naudoja savo bendruomenės rate, taip pat yra žmonių, kuriančių trumpus humoristinius eilėraščius.

Dėkojame Severinai Špakovskai už šiltą ir nuoširdų bendravimą, išsamius atsakymus į susirinkusiųjų klausimus ir linkime visokeriopos kūrybinės sėkmės.

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Renginio organizatorių nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite