Popiežius Jonas Paulius II – didžiojo piligrimo pavyzdys

Parašyta: 2013-09-06 | Kategorija: Bažnyčia, Naujienos, Trakai |

 

1

Šventas mišias aukoja Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, prel. Edmundas Putrimas, kleb. del. Jonas Varaneckas, mons. Vytautas Pranciškus Rūkas. Viktoro Kiero nuotr.

 

Trakų Dievo Motinos – Lietuvos Globėjos – atlaidai (Trakinės) šiemet prasidėjo sekmadienį  garbingojo Ganytojo Vilniaus arkivyskupo metropolito Gintaro Grušo viešnage. Žinoma, tai ne pirmoji arkivyskupo viešnagė Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje. Paminėtina, kad dabar naujasis Vilniaus arkivyskupijos Ganytojas vizituoja savo parapijas, dekanatus. Pasibaigus šv. Mišioms „Trakų žemė“ pakalbino garbingąjį svečią.

 

Jau nuo 2007 m. restauruojama ir konservuojama Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia. Ar ir toliau bus remontuojama, tvarkoma mūsų šventovė?

Aš tikiuosi, kad restauraciją užbaigsime ir turėsime spindinčią šventovę, kai švęsime Trakų Dievo Motinos – Lietuvos Globėjos – 300 metų jubiliejų 2018 metais.

 

Lietuva mini popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymą. Papasakokite, kaip atrodys Jono Pauliaus II piligriminis kelias? Kokios lėšos bus jam skiriamos ir kas vyks šiais metais?

Pats kelias yra toliau plėtojamas. Kiek pinigų jam gausime, bus politikų sprendimas. Ir toliau bandysime tęsti jau pradėtus darbus tarp įvairių šventovių. Kaip jau minėjote, švęsime Jono Pauliaus II apsilankymo 20-ąsias metines, todėl ypač šiais metais grįš dėmesys jo dideliam įnašui, tam, ką jis nuveikė mūsų krašte. Atnaujinsime tas vietas, kuriose jis lankėsi bei rodė didžiojo piligrimo pavyzdį. Tai yra paskatinimas mums.

 

Gal paminėtumėte svarbesnius įvykius, kurie vyks šia proga?

Buvimas atlaiduose Trakuose, sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Popiežiaus 20-mečio vizitas prasidės minėjimais tiek Seime, tiek Vilniaus arkikatedroje. Bus parodų, koncertų, taip pat Šv. Jonų bažnyčioje minėsime susitikimą su kultūros ir mokslo pasaulio atstovais, turėsime svečią iš Jungtinių Amerikos Valstijų – popiežiaus Jono Pauliaus II biografą ir artimą draugą. Čia jis susitiks su studentija Vilniuje bei Kaune. Taip pat vyks Šiluvos atlaidai, kuriuos švęsime savaitgalį.

 

Jūsų gyvenimas yra susijęs su popiežiumi Jonu Pauliumi II. 1992 m. pavasarį Jūs taip pat atvykote į Lietuvą. Gal pasakytumėte, kokią įtaką šis vizitas padarė?

Manau, Jonas Paulius II man padarė įtaką žymiai anksčiau. Aš augau tuo metu, kai jis dar popiežiavo, tuomet labai daug jaunimo patraukė pašaukimo keliu. 1992 m. atvykau ir metus rengiau popiežiaus vizitą Lietuvoje. Artimas kontaktas ir jo pavyzdys labai mane paveikė. Tuomet manęs paprašė likti bei kunigauti Lietuvoje ir čia esu iki šiol.

 

Skaitytojų ir trakiečių vardu norime padėkoti už Jūsų apsilankymą Trakinių atlaiduose. Tikimės, kad Jūsų dėmesys Trakų parapijai ir ateityje nemažės.

Linkiu visiems, dalyvaujantiems Trakinių atlaiduose, gausaus Dievo Motinos užtarimo ir Aukščiausiojo palaiminimo per visus atlaidus.

 

Dėkojame už pokalbį.

 

Kalbėjosi Simona GUDABSKAITĖ ir Juozas VERCINKEVIČIUS

 

Kopija iš IMG_0481

 

Mons. dr. Rolandas Makrickas į Trakinės atlaidus atvyko iš Apaštalinės Nunciatūros Skandinavijos šalyse. Roberto Stanevičiaus nuotr.

 

Kopija iš IMG_0428

 

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas su Vilniaus pal. Jurgio Matulaičio parapijos piligrimais. Roberto Stanevičiaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite