Prasidėjo laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

Parašyta: 2018-10-08 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Gamta, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

Pradedamas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės rudens etapas. Pirmieji lėktuvai su vakcina kilo iš Paluknio aerodromo rugsėjo 29 d. Gyventojus informuojame, kad jaukai su vakcina bus mėtomi šių metų rugsėjo 28–spalio 20 dienomis. Datos dėl galimų nepalankių oro sąlygų gali keistis.

Lėktuvuose sumontuota vakcinos mėtymo įranga užprogramuota taip, kad vakcina nebūtų mėtoma virš miestelių, gyvenviečių, sodybų, vandens telkinių, tačiau gamtos sąlygos, vėjo kryptis ir stiprumas gali pakoreguoti vakcinos nukritimo vietą. Todėl norime įspėti gyventojus, kad radus jaukus su pasiutligės vakcina, jų negalima liesti. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, reikia nedelsiant pranešti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Trakų valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kurios specialistai atvyks juos paimti. Jaukai neskirti naminių gyvūnų vakcinacijai. Naminiams gyvūnams jaukai nepavojingi, tačiau perdozavus, galimos komplikacijos.
Pagrindinė priemonė kovojant su šia pavojinga žmonėms ir gyvūnams liga yra laukinių bei naminių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės.

 

 

Rima Krasnogirienė,
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Trakų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite