Prezidentas: Europos Sąjunga priėmė istorinius sprendimus dėl ES kandidačių statuso Ukrainai ir Moldovai

Parašyta: 2022-06-24 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Politika, Trakai |

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda  dalyvavo Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime Briuselyje. Ketvirtadienį vykusioje EVT sesijoje Europos lyderiai pritarė ES šalies kandidatės statuso suteikimui Ukrainai ir Moldovai.

Prezidentas, kreipdamasis į ES valstybių vadovus teigė, kad šis EVT susitikimas yra istorinė galimybė ES pasiųsti stiprią politinę žinią Ukrainai.

„Jau kelis mėnesius Ukrainos tauta herojiškai kovoja prieš Kremliaus karine agresiją. Tai yra kova už Ukrainos laisvę ir suverenitetą, bet taip pat už demokratiją ir galimybę priimti sprendimus dėl savo šalies ateities. Ukraina pasirinko Europos kelią ir mūsų bendras vertybes. Ji jau įrodė, kad yra pasirengusi kovoti dėl to savo krauju. Ukrainos ateitis yra Europos Sąjungoje“, – kalbėjo Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva taip pat pasisako už ES kandidatės statuso suteikimą Moldovai ir palaiko Sakartvelo eurointegracijos perspektyvą.

Lietuvos Prezidentas EVT susitikime pažymėjo, jog būtina skirti ypatingą dėmesį sankcijų Rusijai poveikio įvertinimui, užkirsti kelią bandymams apeiti sankcijas bei pradėti svarstyti naują sankcijų paketą agresorei.  Pasak G. Nausėdos, Rusijos karo veiksmai Ukrainoje nesibaigia, o agresyvi retorika kitų valstybių atžvilgiu, įskaitant Lietuvą, intensyvėja.

Prezidento komunikacijos grupė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite