Prezidentas: sąjungininkių karinis buvimas Lietuvoje – esminis atgrasymo ir gynybos elementas

Parašyta: 2022-02-08 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Politika, Trakai |

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) generalinio sekretoriaus pavaduotoju Mircea Geoană ir NATO karinio komiteto pirmininku admirolu Robu Baueriu. Susitikime aptarta įtempta saugumo situacija prie rytinio Aljanso flango.

Prezidentas susitikime teigė, kad saugumo situacija regione yra sudėtingiausia per 30 metų, o Rusijos pajėgų telkimas prie Ukrainos sienų ir ypač Baltarusijoje turi tiesioginį poveikį Lietuvos saugumui, taip pat NATO gynybai ir atgrasymui, tad turime būti pasirengę visiems galimiems scenarijams. Šalies vadovo teigimu, dabar ypač svarbu stiprinti Aljanso atsako į Rusijos keliamas grėsmes rytiniame flange priemones, įskaitant Baltijos jūros regioną.

Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva stiprina savo saugumą, skirdama ne mažiau 2 procentų BVP gynybos finansavimui, tačiau esminis atgrasymo ir gynybos veiksnys yra NATO karinis buvimas Lietuvoje.

„Saugumo nedalomumas ir vienodos saugumo garantijos kiekvienai Aljanso šaliai yra kertiniai principai, nuo kurių negalima atsitraukti. Turime padaryti viską ir neleisti jokių naujų dalijančių linijų nei Europoje, nei Aljanso viduje“, – akcentavo Lietuvos vadovas.

Prezidentas susitikime teigė, kad Aljansas negali taikyti nuolaidų dėl kertinių NATO principų, tarp jų – atvirų durų politikos.

Prezidento komunikacijos grupė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite