Priklausomybių konsultanto paslaugos Trakų rajone – nemokamos ir anonimiškos

Parašyta: 2023-08-30 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

Trakų visuomenės sveikatos biure dirba priklausomybių konsultantas Maksim Kostiučenko. D. Čejauskienės nuotrauka

Priklausomybės tai liga. Su šia liga gali susidurti kiekvienas, nes ji nepaiso nei žmogaus amžiaus, nei lyties, nei išsilavinimo, o ją sukelia alkoholio ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimas. Priklausomybės išsivysto per ilgą laiko tarpą, todėl svarbu pastebėjus rizikingą vartojimą laiku kreiptis pagalbos.

Sėkmingam sveikimui taip pat svarbios ir artimųjų pastangos ieškant pagalbos, nes rizikingai ir žalingai alkoholį ir kitas psichotropines medžiagas vartojantys asmenys dažnai linkę ignoruoti savo susirgimą.

Priklausomybė paveikia visus šeimos narius, tad vartojančių artimieji tampa kopriklausomi (netiesiogiai priklausomi), nors patys svaigalų ir nevartoja. Siekiant susigrąžinti savo gyvenimo kontrolę bei gyvenimo džiaugsmą, būtina laiku atpažinti kopriklausomybę ir kreiptis pagalbos.

Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras užtikrina nemokamų anonimiškų priklausomybės konsultavimo paslaugų teikimą. Paslaugos teikiamos rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims ir jų artimiesiems. Šiomis paslaugomis siekiama padėti ir patarti, kaip elgtis, jei su žalingu alkoholio vartojimu ar priklausomybe susiduria artimieji ar pats asmuo. Vyksta ne tik individualios priklausomų ir kopriklausomų asmenų konsultacijos, bet ir porų konsultavimas bei grupiniai užsiėmimai.

Priklausomybės konsultanto darbo pagrindiniai uždaviniai:

  • Įvardinti ir parodyti dėl priklausomybės kylančias problemas šeimoje ir suplanuoti pagalbą visiems šeimos nariams;
  • Motyvuoti alkoholį vartojančius (galimai dar nesančius priklausomais) keisti savo vartojimo įpročius;
  • Motyvuoti priklausomus nuo alkoholio asmenis arba jų šeimos narius kreiptis dėl psichoterapinio gydymo;
  • Teikti paramą sveikstantiems žmonėms, kurie baigė gydymo nuo priklausomybių programą.

Gydytojo siuntimo nereikia, jei nori kreiptis į  priklausomybės konsultantus. Konsultantai dirba tik mokslu pagrįstais metodais, laikosi anonimiškumo ir konfidencialumo principų.

Trakų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure paslaugas teikia patirtį turintis priklausomybių konsultantas Maksim Kostiučenko. Jis konsultuoja viso Trakų rajono teritorijoje, visose seniūnijose.

Priklausomybės konsultanto Maksim Kostiučenko darbo grafikas:

  • Lentvaryje, Bažnyčios g. 3, pirmadieniais nuo 8.00 iki 12.00 val., penktadieniais nuo 12.00 iki 16.00 val.
  • Trakuose, Vienuolyno g. 3-52, antradieniais nuo 16.00 iki 20.00 val.; trečiadieniais nuo 17.30 iki 19.00 val. – darbas pagal intervencinę programą smurtautojams šeimoje (grupiniai užsiėmimai);
  • Paluknio, Rūdiškių, Aukštadvario ir Onuškio m. seniūnijose, trečiadieniais ir ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val. (iš anksto susitarus dėl laiko).

Užsirašyti konsultacijai galima paskambinus Maksim Kostiučenko telefonu 8-655-767302.

Trakų visuomenės sveikatos biuro informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite