Pristatoma knyga „Gyvenimas karaimų dainose“

Parašyta: 2019-04-18 | Kategorija: Karaimai, Naujienos |

Balandžio 23 d. Lietuvos muzikos teatro akademijos Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42) vyks muzikologės dr. Karinos Firkavičiūtės knygos „Gyvenimas karaimų dainose“ pristatymas. Knygą išleido Lenkijos karaimų sąjungos leidykla „Bitik“ bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Renginio pradžia – 15:00 val.

„Gyvenimas karaimų dainose“ yra pirmoji knyga – dainynas, rinkinys, išsamiai pristatantis pasaulietinį Lietuvos karaimų muzikos palikimą. Į leidinį įtrauktos 27 dainos, lydėjusios žmones įvairiais jų gyvenimo tarpsniais. Dainų tekstai paskelbti karaimų, lenkų ir anglų kalbomis. Autorė pateikė ir karaimų muzikinį palikimą apibendrinantį straipsnį (lenkų, anglų ir lietuvių kalbomis), taip pat gimimo, vestuvių ir laidotuvių apeigų aprašymus. Leidinyje skelbiamos ir lenkų šiuolaikinės kompozitorės Katažynos Dzieviontkovskos šešių dainų aranžuotės balsui ir fortepijonui. Kelios iš jų bus atliktos pristatymo metu.

Pristatyme dalyvaus muzikologai prof. dr. Jonas Bruveris, Varsa Liutkutė-Zakarienė, knygos autorė dr. Karina Firkavičiūtė, taip pat Monika Kučinska (sopranas) ir pianistė Vaida Balčiūnienė.

Renginį remia Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite