Rastos nepaskerstos kiaulės

Parašyta: 2016-02-15 | Kategorija: Naujienos, Onuškis, Trakai |
Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Rima Krasnogirienė surašė nusižengimo protokolą, kurį parašu patvirtino kiaulių laikytojas Kęstutis Judickas

Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Rima Krasnogirienė surašė nusižengimo protokolą, kurį parašu patvirtino kiaulių laikytojas Kęstutis Judickas

Iki praėjusių metų spalio mėn. 15 dienos Trakų rajone turėjo būti išskerstos visos kiaulės. Nepaklususiems ekstremalių situacijų komisijos ir valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) nutarimui, kai kurie rajono gyventojai kompensavimo už paskerstas kiaules negavo, nes skerdė nedeklaruotas kiaules arba tai darė gerokai pavėlavus.
Buvo ir gudručių, kurie visai neskerdė kiaulių, jas slėpė. Praeitą penktadienį tokiu tapo Kęstutis Judickas iš Onuškio seniūnijos Mirgelių kaimo. Atokiam vienkiemyje gyvenantis, trylika hektarų žemės dirbantis ūkininkas sulaukė VMVT Trakų skyriaus specialistų vizito. Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Rima Krasnogirienė bei vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Vaidas Jonušaitis užsuko pas šį sodietį patikrinti laikomų gyvulių. Maža to, kad auginamas veršis neturėjo specialių auskarų, o karvei vienas jų buvo pamestas, vizituotojus pasitiko garde patikliai kriuksinčios dvi kiaulės.
Prasižengimą K. Judickas aiškino tuo, kad prieš savaitę nusipirko dvi kiaules pasiskersti Užgavėnėms. Prastai melavo sodybos šeimininkas, nes esamas mėšlas bylojo, jog kriuksės čia jovalą ėdusios nuo rudens. Šis prasikaltimas K. Judickui gerokai kirs per kišenę. Šių metų Užgavėnės jam įsimins ilgam. Jam teks sumokėti 14 eurų nuobaudą už administracinių teisės aktų pažeidimą, per trumpiausią laiką paskersti turimas kiaules, savo lėšomis nuvežti organus ir kraują tyrimui, už kiaulių kraujo ir organų AKM tyrimus susimoki po 50 eurų už kiekvieną kiaulę. Neklaužados laukia ne visai malonios žinios iš NMA, nes už sunkius pažeidimus gali būti perskaičiuotos išmokos.

Vladas KASPERAVIČIUS
Autoriaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite