Regioninė tautinių mažumų šventė Trakuose

Parašyta: 2015-12-21 | Kategorija: Kultūra, Mokyklos, Naujienos, Onuškis, Projektai, Renginiai, Rūdiškės, Trakai |
Šventės akimirkos. Pirmose eilėse – Vilniaus lietuvių namų delegacija

Šventės akimirkos. Pirmose eilėse – Vilniaus lietuvių namų delegacija

Gruodžio 10-ąją, minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, į Trakus rinkosi Vilniaus regiono moksleiviai ir mokytojai, dalyvavę projekte „Pažink, gerbk ir puoselėk“, kurį finansavo Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Projekto tikslas – skatinti mokymo įstaigų su skirtingomis mokomosiomis kalbomis bendravimą, giliau susipažįstant su šalia gyvenančiųjų papročiais, tradicijomis, suvokiant kiekvienos tautos savitumą, unikalumą ir vertinant tai kaip didelį turtą, kurį būtina pažinti, gerbti ir puoselėti.
Dar lapkričio mėnesį, 1-6 klasių moksleiviai, artėjant Tolerancijos dienai, buvo pakviesti dalyvauti piešinių konkurse „Aš ir mano draugai“, o 7–12 klasių moksleiviai – rašinių konkurse „Mano tautos papročiai ir tradicijos“. Piešinius ir rašinius pateikė net 66 švietimo įstaigos, kurios atrinko po tris geriausius darbus ir pateikė regioninei projekto darbų vertinimo komisijai. Darbų skaičius perkopė net 300 piešinių ir rašinių.
Aktyviausiai projekte dalyvavo Vilniaus Pranciškaus Skorinos, Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT, Vilniaus rajono Mickūnų, Šalčininkų rajono Kalesninkų L. Narbuto gimnazijų, Vilniaus Lietuvių namų, Vilniaus „Saulėtekio” mokyklos daugiafunkcio centro , VšĮ Romų centro moksleiviai.
Džiaugiamės, kad aktyviai į projektą įsijungė ir mūsų rajono Onuškio D. Malinausko, Paluknio „Medeinos”, Rūdiškių gimnazijų, Trakų suaugusiųjų mokymo centro, Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro ir kitų įstaigų moksleiviai. Tarp puikiai įvertintų darbų – rūdiškiečių moksleivių Odetos Aliukonytės ir Aistės Jankauskaitės (mokytoja Vita Patinskienė), palukniečių Agnieškos Tuinevič ir Kamilės Kraulaidytės (mokytojos Liudmila Maksimec ir Daiva Daukševičienė), onuškiečio Dominyko Junevičiaus (mokytoja Daiva Žilionienė) darbai. Trakų suaugusiųjų mokymo centras pateikė net 9 rašinius, iš kurių net 3 (Jurgita Zuberniūtė, Džordana Dovidavičiūtė ir Ina Karalienė) yra tarp apdovanotųjų. Jų mokytojos – Daiva Daukševičienė, Daiva Žilionienė ir Aldona Baranauskienė.
Baigiamojo renginio dalyviams koncertavo Lentvario „Versmės” gimnazijos ansamblis „Treščiotki”, vadovaujamas Irinos Zaveckajos, ir VšĮ Romų centro šokėjai bei dainininkai. Visi dalyviai turėjo galimybę pasirinkti ir dalyvauti vienoje iš pasiūlytų edukacijų. Projektas baigiasi, o jo sukurti produktai, pasėję gerumo ir tolerancijos daigus, jei puoselėsime, augs.

adėka įteikiama Šalčininkų r.  Kalesninkų L. Narbuto gimnazijos  1 klasės moksleivei G. Barkovskajai

Padėka įteikiama Šalčininkų r.
Kalesninkų L. Narbuto gimnazijos
1 klasės moksleivei G. Barkovskajai

Šoka VšĮ Romų centro moksleivės

Šoka VšĮ Romų centro moksleivės

Danutė VIZMANAITĖ,
VšĮ Trakų švietimo centro metodininkė
Autorės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite