Renginiai Europos dienai Aukštadvario gimnazijoje

Parašyta: 2022-05-11 | Kategorija: Aukštadvaris, Gimnazija, Naujienos, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Europos Sąjunga – bendrų vertybių demokratijos, laisvės, įstatymo viršenybės bendruomenė.

Gegužės 9 oji- Europos diena. Aukštadvario gimnazijos mokiniai dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos organizuotame projekte „Atgal į mokyklą“. Į gimnaziją susitikti su mokiniais ir mokytojais atvyko Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Europos šalių departamento ambasadorius ypatingiems pavedimams Gediminas Varvuolis. Svečias labai įdomiai papasakojo apie Europos Sąjungos įkūrimą, plėtrą, apie Kopenhagos kriterijus.

Sužinojome daug informacijos apie Europos Vadovų Tarybos, Europos Komisijos ir Europos Parlamento veiklą. Mokiniams buvo smalsu išgirsti, koks yra Europos Sąjungos sprendimų priėmimo kelias, kokį darbą dirba Lietuvos atstovai Europos parlamente. Buvo kalbama apie Europos Sąjungos solidarumą su Ukraina, ES naudą Lietuvai. Susitikimo pabaigoje  mokiniai dalyvavo viktorinoje apie Europos Sąjungą, džiaugėsi gautais prizais.

Gimnazijos mokiniai dalyvavo Europos egzamine. „Europos egzamino“ klausimai buvo ne tik apie Europos Sąjungos institucijas, kultūrų įvairovę, istoriją bet ir apie Europos žaliąją ir skaitmeninę pertvarką, jaunimo galimybes ir dalyvavimą demokratiniame gyvenime. Kiekvienas ,,Europos egzamino“ dalyvis, egzamino dieną pateikęs atsakymus į visus egzamino klausimus gavo asmeninį kvietimą į virtualų tik ,,Europos egzamino“ dalyviams skirtą MEMUrandomą su Paul de Miko.

Trakų r. Aukštadvario gimnazijos istorijos

Mokytoja metodininkė D. Kvedaravičienė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite