Rūdiškės ir Onuškis: veiklūs žmonės keičia kraštą

Parašyta: 2020-01-23 | Kategorija: Naujienos, Onuškis, Rūdiškės, Savivaldybė |

Tęsdami išvykas po rajono seniūnijas, rajono savivaldybės vadovai lankėsi Onuškyje ir Rūdiškėse. Jie domėjosi, kokiais rūpesčiais ir ateities planais gyvena seniūnijų gyventojai, ko labiausiai pasigenda, kokius puoselėja lūkesčius. Apie tai buvo kalbėtasi susitikimuose su gyventojais.

Onuškyje rajono vadovai atsakė į daugelį svarbių seniūnijos gyventojų klausimų. Iš dešinės: rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja A. Mankeliūnienė, savivaldybės merės pavaduotoja M. Puč, merė E. Rudelienė, merės patarėjas T. Naktinis

Sausio 1 d. duomenimis, Rūdiškių seniūnijoje gyveno 3 694 gyventojai – 42 gyventojais mažiau nei praėjusiais metais. Į susitikimą su Savivaldybės vadovais rūdiškiečiai susirinko gausiai – užsipildė beveik visa Rūdiškių kultūros centro salė. Susitikimo metu gyventojai kėlė ir ieškojo atsakymų į jiems rūpimus klausimus – palietė nelygių, (miškovežių, karjerų sunkvežimių) sugadintų kelių, šiukšlinimo miškuose, parkavimosi, intensyvaus eismo ribojimo, šildymo, vandens kainų, nuotekų, triukšmo temas. Gyventojams išsamiai į klausimus atsakė Savivaldybės merė Edita Rudelienė ir administracijos direktorius Darius Kvedaravičius.

Buvo džiaugiamasi ir gražėjančia seniūnija, atsinaujinančiomis erdvėmis – 2019 m. Rūdiškių mieste pradėtas įgyvendinti projektas „Kompleksinis Rūdiškių miesto sutvarkymas“ – Šilo ir Beržų gatvėse paklota asfaltbetonio danga, įrengti šaligatviai, tvarkomas parkas. Sutvarkytas skveras Trakų gatvėje, įrengti pėsčiųjų takai, pastatyti poilsio suoliukai, įrengti gėlynai, vaikų žaidimų aikštelė, pasodinti medžiai, gėlynai. Gyventojai nuogąstavo, kad padidėjus investicijoms ir atnaujinus Rūdiškių miestą, jų būklei išlaikyti ir atitinkamai prižiūrėti, bus reikalingos papildomos pajėgos seniūnijoje.

Įgyvendinant projektą „Kompleksinis Rūdiškių miesto sutvarkymas“ , pagražėjo miestelio vaizdas, tapo jaukiau ir patogiau gyventi

Susirinkimo metu itin aktyvūs buvo Aluonos ir Ismonių kaimo seniūnaičiai. Pastebėta, kad praėjusiais metais įrengtas gatvės apšvietimas Aluonos kaime, pageidauta aptverti Ismonių kaimo kapines, o tai bus įgyvendinta dar šį pavasarį.

Rūdiškių miestas taip pat sparčiai žengia atliekų rūšiavimo tikslo įgyvendinimo link. 2019 metais buvo įrengti penki antžeminių buitinių atliekų konteineriai ir vienas požeminis atliekų konteineris. Pavasarį ir rudenį iš gyventojų buvo surinktos ir išvežtos stambiagabaritės atliekos – apie 30 t. Taip pat organizuotos visuotinės švarinimosi akcijos „Darom 2019“ metu Rūdiškių seniūnijos gyventojai surinko apie 2 t šiukšlių.

Šiek tiek mažiau, palyginti su praėjusiais metais, gyventojų ir Onuškyje. Sausio 1 d. duomenimis, seniūnijoje deklaruoti 1654 asmenys –18 mažiau, nei pernai. Tačiau toks mažėjimas didesnės įtakos seniūnijos gyvenimui neturi.

Onuškyje vykusiame susitikime su gyventojais buvo kalbėta, kad reikia naujai išasfaltuoti Grendavės–Onuškio kelią, įrengti iškiliąsias perėjas, sutvarkyti miestelio Trakų gatvę, paremontuoti gaisrinę, kultūros namų salę, fojė, įrengti naują parkingą, Dusmenyse nuo kapinių iki kaimo įrengti greitį ribojančius kalnelius. Transporto greitį ribojančių priemonių bei maršrutinio autobuso pageidavo Karaliūnų kaimo naujakuriai.

Onuškio seniūnijos gyventojas žymus skulptorius Juozas Lebednykas norėtų padovanoti skulptūrų, tačiau joms eksponuoti nėra tinkamų patalpų. Onuškio seniūnė Zita Aniulienė patikino, kad patalpas rastų, tačiau reiktų lėšų jų remontui. Įrengtose ir ekspozicijai skirtose patalpose taip pat būtų galima eksponuoti aktyvaus sporto veikėjo Juozo Kiero iškovotus apdovanojimus.

Onuškiečiai taip pat kalbėjo apie Onuškio ežero valymo atnaujinimo darbus. Prieš kelerius metus buvo tam ruošiamasi, pradėti tvarkyti dokumentai, bet darbai taip ir neprasidėjo.

Praėjusiais metais Onuškio seniūnijoje pasiekta neblogų miestelio infrastruktūros pokyčių. Įrengti vandens nugeležinimo įrenginiai, vykdomas Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtros projektas – Onuškyje baigta įrengti pusiau požeminė atliekų konteinerių aikštelė, įrengtos 2 antžeminės konteinerių aikštelės Mokyklos g. ir Ramanavos kaime, Verniejaus g., pastatyti ir prižiūrimi 20 kolektyvinio naudojimo atliekų konteinerių Onuškio seniūnijos gyvenvietėse. Tvarkytos kapinių teritorijos: iškastas šulinys prie Dusmenų kapinių, aptvertos Gudžionių kapinės, planuojama įrengti patogesnį privažiavimą prie Tolkiškių kapinių.

Onuškio seniūnijoje niekados netrūksta įdomios, įtraukiančios kultūros veiklos. Tai – tradicinė teatro šventė Dusmenyse, garsusis Onuškio kermošius ir Mindauginės, puikūs kapelos „Samė“ pasirodymai, populiari kapelų šventė „Prie ežerėlio“, turtingas renginių Donato Malinausko gimnazijos gyvenimas.

 „Dėkoju rūdiškiečiams ir onuškiečiams už nuoširdžius pokalbius, patarimus, pastebėjimus, keliamus klausimus. Gyvenamąją aplinką pirmiausia kuria čia gyvenančios ir dirbančios bendruomenės, todėl esu įsitikinusi, kad geriausių rezultatų pasiekia draugiški, darbštūs, paslaugūs ir optimistiški žmonės“, – susitikimus apibendrino savivaldybės merė E. Rudelienė.

Trakų rajono savivaldybės informacija

E. Rudelienės ir Z. Aniulienės nuotr.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite