Rūdiškėse nuskambėjo vaikų ir jaunimo folkloro šventė „Suprašė žvirblalis visus paukštelius…“

Parašyta: 2022-11-17 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Rūdiškės, Seniūnijos, Trakai |

Lapkričio 11 d. Rūdiškių kultūros centre klegėjo vaikų juokas, skambėjo dainos ir sukosi poros. Čia nuo pat ryto rinkosi vaikų folkloro ansambliai iš visos Lietuvos bei svečiai.

Visus juos sukvietė vaikų ir jaunimo folkloro šventė „Suprašė žvirblalis visus paukšelius…“, kurį Rūdiškėse organizuojama jau ketvirtąjį kartą.

Tądien vaikų ir jaunimo folkloro šventėje pasirodė Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos vaikų folkloro ansamblis (vad. Lijana Šarkaitė-Viluma), Marijampolės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Žolynukai“ (vad. Dalia Venckienė), Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Avilys“ (vad. Ineta Meduneckytė-Tamošiūnienė) bei Rūdiškių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Griciukas“ (vad. Augustė Gaidytė-Palaitienė).

Taip pat džiugu, jog šventėje apsilankė Lietuvos Respublikos Seimo narė Edita Rudelienė, bei Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius kartu su mero patarėja Evelina Kislych-Šochiene. Svečiai džiaugėsi būriu augančio jaunimo bei linkėjo puoselėti savo autentiškumą bei identitetą, taip pat kiekvieną kolektyvą pasveikino dovanėlėmis.

Rūdiškių kultūros centro direktorė Marija Jankovskaja taip pat džiaugėsi vaikų noru suprasti ir gilintis į liaudies tradicijas, puoselėti krašto kultūrą bei papročius.

Dėkojame rėmėjams Trakų rajono savivaldybei, laikraščiui „Trakų žemė“ , UAB „Oxiform“, MB „Vilniaus dailidėms“ bei Godai Grigolytei, kad ši šventė tapo vaikų ir jaunimo džiaugsmo bei gerų emocijų oaze. Džiaugiamės, jog etninės kultūros puoselėjimas yra neatsiejama vaikų ir jaunimo gyvenimo dalis, kurioje jie ne tik išmoksta liaudies dainų, šokių, ratelių  ar žaidimų, bet turi puikią terpę atrasti naujų draugų.

Rūdiškių kultūros centro informacija ir nuotraukos

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite