Rūdiškėse toliau gerinama gyvenamoji aplinka ir puoselėjama kultūra

Parašyta: 2023-01-27 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Rūdiškės, Savivaldybė, Seniūnijos, Trakai |

Rajono savivaldybės vadovai domėjosi, kokiais rūpesčiais ir ateities planais gyvena Rūdiškių seniūnijos gyventojai

Tęsiant išvykas po rajono seniūnijas, rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius ir savivaldybės komanda lankėsi Rūdiškėse ir domėjosi, kokiais rūpesčiais ir ateities planais gyvena seniūnijos gyventojai, ko labiausiai pasigenda, kokius puoselėja lūkesčius. Apie tai buvo kalbėtasi vykusiame susitikime.

Gyventojai aktyviai domėjosi kelių būklės gerinimo, apšvietimo įrengimo klausimais, teiravosi dėl renovacijos ir prisijungimo prie centralizuotų nuotekų tinklų galimybių ir dviračių tako įrengimo.

Per praėjusius metus seniūnijoje buvo atlikta nemažai infrastruktūros gerinimo darbų. Siekiant didinti Rūdiškių seniūnijos gyventojų fizinį aktyvumą, įgyvendinamas projektas „Rūdiškių miesto stadiono pritaikymas bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimui“. Šiuo projektu numatoma  rekonstruoti sporto aikštyną bei įrengti 10 sporto šakų infrastruktūrą. 2023 m. planuojama baigti techninio projekto parengimą, atlikti viešąjį pirkimą ir rangos darbus.

Įgyvendinus projektą trejus metus bus organizuojami nemokami fizinio aktyvumo užsiėmimai. Tai užtikrins tęstinumą: leis surinkti pakankamai  žaidėjų sportiniams žaidimams, supažindins  gyventojus su naujomis sporto šakomis, padės išmokti bei patobulinti jų techniką, formuos aktyvumo įpročius.

Pastebimai pagerinta Rūdiškių vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ būklė. Buvo įrengti evakuaciniai laiptai, tvorelės, atlikti gerbūvio tvarkybos darbai, įrengtas pandusas neįgaliesiems. Tam panaudota per 66 tūkst. eurų.

Per praėjusius metus įrengta 19 apšvietimo stulpų Rūdiškėse, Ežero gatvėje – šių darbų vertė  beveik 30,7 tūkst. eurų. Sistemingai buvo taisomi ir prižiūrimi seniūnijos keliai, kuriems tvarkyti panaudota beveik 55 tūkst. eurų. Rūdiškėse Pietų, Aušros, Statybininkų gatvėse buvo užtaisytos asfalto išdaužos, kurių darbams panaudota beveik 2 tūkst. eurų. Įrengta asfalto danga Aluonos kaime, Aluonos gatvėje, Šklėrių kaime Rugiagėlių, Tiltų kaime – Užupio gatvėse. Bendra atliktų darbų vertė – per 125 tūkst. eurų. Nepamirštos ir saugumo priemonės: seniūnijos teritorijoje įrengta 17 kelio ženklų,  atlikta horizontalaus žymėjimo darbų, o  bendra darbų vertė – daugiau beveik 1,6 tūkst. eurų.

Buvo suremontuoti Rūdiškėse esantys keturi socialiniai būstai, šiems darbams atlikti panaudota beveik 24 tūkst. eurų. Iš dalies atnaujinta Lieponių kapinių tvora, aptvertos Kalvių kapinės, pašalinti kelmai Rūdiškių kapinėse. Ruošiami Rūdiškių Naujosios gatvės ir aikštelės prie daugiabučio namo sutvarkymo dokumentai.

Seniūnija, vykdydama savarankiškas veiklas, taip pat pastebimai prisidėjo prie socialinio gyvenimo, gyvenamosios aplinkos gerinimo. Rūdiškes papuošė raidžių kompozicija „Myliu“, sutvarkytas parkas Šilo gatvėje, įrengta poilsio zona prie daugiabučio namo Aušros g. 25, atnaujinta pavėsinė Lieponių kaime, nauja tvora aptverta Vytautavos bažnyčios teritorija. Buvo tvarkomi želdynai – iškirsti seni, apželdintos viešosios erdvės.

Iš gyventojų surinkta ir išvežta 120 tonų didelių gabaritų atliekų, o per tvarkymosi akciją „Darom“ surinkta apie 2 tonos įvairių šiukšlių.

Seniūnija pasižymi aktyviu socialiniu, visuomeniniu bei kultūros gyvenimu. Jos teritorijoje veikia septynios bendruomenės, yra aktyvaus verslo įmonių, Rūdiškės gali didžiuotis gimnazija, moderniu kultūros centru bei biblioteka, muzikos mokykla. Pernai kultūros centras organizavo per 60 įvairių žanrų renginių. Yra ne tik pažymimos valstybinės, kalendorinės šventės, plėtojami tradiciniai fokloro bei kiti renginiai, kuriamos naujos ir jau įsigyveno naujos tradicijos. Rūdiškės savivaldybės kultūros gyvenime išsiskiria įdomia teatrine kūryba, gausia mėgėjų kolektyvų, kurių yra 12-a, veikla ir sklaida. Seniūnija aktyviai plėtoja ir sporto, kūno kultūros renginius.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite