Rykantų pirmo paminėjimo 621-oji metinių šventė

Parašyta: 2023-08-12 | Kategorija: Kultūra, Kvietimai, Lentvaris, Naujienos, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Rugpjūčio 14 dieną, po mišių Rykantų bažnyčioje, kurios prasidės 17 val., Rykantuose vyks išskirtinė – Rykantų pirmojo paminėjimo 621-oji metinių šventė. Ši unikali šventė atskleis Rykantų miestelio istorinį paveldą, skatins pažinti ir pagerbti šio miestelio praeitį ir dabartį.

Šventė prasidės eisena nuo bažnyčios link atmintino Rykantų akmens, toliau eisena žengsime link šventinės scenos.

Šventės dalyvių laukia kermošius, kuriame bus galima paragauti tradicinių paveldo gaminių, valgių ir gėrimų. Į praeitį nukels meninė-istorinė nuotraukų ekspozicija. Mėgausimės žaidimais, dainomis, šokiais, muzikos-ugnies spektakliu, bei išskirtiniu poilsiu bendraujant.

Šventės metu bus galima susipažinti su liaudies tradicijų atkūrimu – medinių namų puošyba. Pamatyti, kaip ankstesnės kartos dailindavo namus drožiniais, o susidomėjus senoviniu amatu  paveldą pritaikyti savo namams.

Istorinės paminėjimo datos 621 metinių šventėje išgirsime trumpą Rykantų miestelio istoriją apie svarbiausią istorinį įvykį, pirmą paminėjimą. Tai puiki proga pažinti šį miestelį iš arčiau ir suvokti jo unikalumą.

Meninėje-istorinėje nuotraukų parodoje eksponuojamos vietos žmonių šventei pateiktos Rykantų istoriją atskleidžiančios nuotraukos. Tai puiki galimybė pajusti laiko tėkmę, jos sąveiką su Rykantų miestelio žmonių kultūra ir istorija.

Lauko scenoje vyks linksmų žaidimų varžybos. Bus puiki galimybė dalyvauti ir pasimėgauti varžytuvėse, kurios žadins smagumą ir skleis šypseną. Skambiomis dainomis džiugins Lentvario vokalinis ansamblis „Landwarowianka“. Visus kvies šokiui ir džiugins išskirtine muzika Rykantų UDC muzikos grupė „Vilsa“. Šventės ryškiausia žvaigždė – dainininkas Romas Dambrauskas kvies mėgautis savo populiariomis dainomis. Tai bus įkvepiančios muzikos ir šokių patirtis, kuri leis atsipalaiduoti visiems dalyvaujantiems bendrame šokio sūkuryje. Vėliau Šventę vainikuos muzikos ir ugnies šou-spektaklis.

Rykantų miestelio istorinės paminėjimo datos 621 metinių šventė – ypatinga progą prisiminti ir skleisti miestelio unikalų paveldą, pristatyti Rykantų miestelį kaip svarbų kultūros ir istorijos objektą, ne tik vietos, bet ir visos Lietuvos kontekste.

Kviečiame visus atvykti į šią įspūdingą šventę, kad galėtumėte patys susipažinti su Rykantų miestelio istorija, kultūra ir tradicijomis.

Dėkojame jums už jūsų dėmesį ir laukiame šioje išskirtinėje šventėje.

Vidmantas Velička

Rykantų UDC renginių organizatorius


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite