Samio festivalis pavyko!

Parašyta: 2021-09-03 | Kategorija: Grendavė, Naujienos |

Paskutinį vasaros šeštadienį Grendavės seniūnijoje, Samninkų kaime, Antano Nedzinsko sodyboje, įvyko pirmasis Samio festivalis!

Koncertuoja Grendavės moterų vokalinis ansamblis „Versmė“

Nepabijoję darganoto oro į Grendavės ir Onuškio seniūnijų šventę atvyko per 200 žmonių! Ką tik pastatytoje scenoje dainavo grendaviškė Monika Matulevičiūtė su onuškiete Austėja Aniulyte, Grendavės moterų vokalinis ansamblis „Versmė“, Žilinų mokytojų vokalinis ansamb­lis, Onuškio liaudies muzikos kapela „Samė“, Agnė Petravičienė-Gansauskienė, Aleksandras Makejevas.
Festivalis sulaukė ir garbingų svečių: atvyko Aukštadvario parapijos klebonas Juozas Bakšys, Alytaus rajono tarybos narys Kęstutis Patinskas, Trakų rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Kietavičius, Alytaus rajono savivaldybės Pivašiūnų seniūnijos seniūnė Rima Čelkonienė, Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė, sūrių gamintoja, Kareivonių (Varėnos r.) bendruomenės pirmininkė Dalia Baranauskienė.
Grendavės seniūnijos seniūnas Saulius Janulevičius apdovanojo visus seniūnijoje gyvenančius ūkininkus, kurie vis dar augina lietuviško kaimo simbolį – karvutę. Diplomuose užrašėme:
Nuoširdžiai dėkojame Jums už tai, kad mylite ir auginate gražiausią bei nuostabiausią lietuviško kaimo simbolį – karvutę. Lietuvių tautosakoje karvė visada buvo dosni ir geraširdė, tokie patys būdavo ir jų šeimininkai – dosnūs ir geri. Karvutė visada buvo kaimo žmogaus maitintoja ir gerovės teikėja. Džiaugiamės, kad augindami karvutę, puoselėjate lietuviško kaimo tradicijas.
Deja, karvučių augintojų seniūnijoje liko visai nedaug. Tai – Aldona ir Rimas Banuškevičiai, Danutė ir Algis Budrevičiai, Stanislava ir Vytautas Doškai, Rasa ir Valdas Griežės, Asta ir Danius Juozapavičiai, Vladas Karčiauskas, Galina ir Jonas Kasperavičiai, Laima ir Bronius Kazokai, Virginija ir Albertas Malašauskai, Nijolė ir Stasys Masioniai, Zigmas Okunevičius.
Taip pat apdovanojome du vyriausius ūkininkus, kuriems daugiau nei 80 metų. Tai – Vincentas Velička (82 m.) su žmona Stase Adele (74 m.) ir Zigmas Okunevičius (beveik 84 m.), kuris, kaip paminėjome, ir karvutę laiko. Nors vyras gyvena vienas, dar turi ir arklį, kuriuo vis dar žemę aria!

Į šventę atvyko per 200 žmonių

Samio festivalio sumanytojas Antanas Nedzinskas pabrėžė, kad jei ne Trakų kultūros centro Onuškio padalinio ir jo vadovės Liudos Korsanovienės pagalba, festivalis šiemet tikriausiai būtų neįvykęs. Kartu pasidžiaugė, kad prisidėjo seniūnija, Grendavės bendruomenės nariai. Rasa Sirvydė puošė sceną, muzikantams virė sriubą, ūkininkė Rasa Griežė pastariesiems dovanojo savo rankomis pagamintų sūrelių, Stanislava Doškuvienė vaišino keptu kūgeliu, Vaida ir Saulius Alikoniai vaikams dalijo cukraus vatą ir spragintus kukurūzus, Evaldas iš Zenevičių sodybos vaišino kazane keptomis bulvėmis.

Grendavės seniūnijos seniūnas Saulius Janulevičius (kairėje), dainininkas Aleksandras Makejevas ir Samio festivalio sumanytojas Antanas Nedzinskas (dešinėje)

Antanas Nedzinskas taip pat pasidžiaugė, kad prie festivalio finansinių išlaidų prisidėjo du nepanorėję prisistatyti nepolitiniai rėmėjai.
Samio festivalio dalyvius šildė šventinis laužas ir Jono Aleksos diskoteka. Labai smagu, kad jis ir šią šventę filmavo bei jos akimirkas įkėlė į internetą. Visi džiaugėsi pavykusiu festivaliu ir linkėjo, kad tai būtų tradicinė kasmetinė šventė.

Saulius JANULEVIČIUS,
Grendavės seniūnijos seniūnas


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite