Seimo nario J. Narkevičiaus pareiškimas: „Dėl nepriimtinos LSDP įtakos teisėsaugai ir dėl policijos neteisėtų veiksmų“

Parašyta: 2015-03-06 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lenkų rinkimų akcija, Lentvaris, Lietuva, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Politika, Rūdiškės, Savivaldybė, Seimas, Senieji Trakai, Socialdemokratų partija, Tiltai, Trakai |

2015 m. vasario 27 d. pranešimas VIR

 

Trakų rajone savivaldybės patalpose vyko aktyvus atvežtų iš įvairių rajono vietovių rinkėjų balsavimas. Daug iš jų buvo įtariamai neblaivūs.

Visuomeniniai aktyvistai, rinkimų stebėtojai, siekdami užtikrinti skaidrų ir nepaperkamą balsavimą, aktyviai bandė užkirsti kelią balsų papirkinėjimams.

Pasak stebėtojų, aktyviai reiškėsi LSDP partijos atstovai, kurie organizuotai surinkinėjo rinkėjus, galimai atsiskaitydami su jais pinigais ar prekėmis iš anksto numatytose parduotuvėse.

Policijos pareigūnai stebėdami susibūrimus ne tik neužkirto kelio tiems, kurie organizavo ir dalyvavo neteisėtose veikose, bet ir pradėjo persekioti rinkimų stebėtojus. Kai tik aktyvistams pavykdavo išaiškinti, kad tokiu neteisėtu būdu rinkėjai buvo vežami balsuoti už 2 nr. – t. y. už LSDP atstovus, teisėsaugos pareigūnai sulaikydavo ne pažeidėjus, o asmenis, kurie bandė tam sutrukdyti. Taip atsitiko ir su kandidate į tarybos narius. Prieš informuodama teisėtvarkos pareigūnus apie pažeidimą, norėjusi patikrinti gautos informacijos tikrumą, dar neišlipusi iš automobilio ir tik pasisveikinusi su pažįstamuoju, A. Ingelevič be pagrindo ir paaiškinimo buvo sulaikyta neprisistačiusio policijos pareigūno. Nepaisant to, kad remiantis Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 46 str. 3 p. kandidatas be Vyriausiosios rinkimų komisijos sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė, kandidatė išleista buvo tik po trijų valandų ir be jokio paaiškinimo, o tuo pačiu laiku sulaikytas buvo ir jos sutiktas pažįstamas. Per šešias valandas buvimo komisariate jam galimai buvo daromas spaudimas „prisipažinti“ tame, ko pats nėra padaręs.

Peršasi išvada, kad teisėsaugos atstovams buvo daroma įtaka iš valdančiosios LSDP vadovybės ir iš paties LSDP pirmininko, premjero A. Butkevičiaus, persekioti ne pažeidėjus, kurie už LSDP kandidatus neskaidriai renka balsus, o tuos, kurie stengiasi demaskuoti pažeidėjus.

Man, kaip Seimo nariui, išrinktam vienmandatėje Vilniaus–Trakų rinkiminėje apygardoje, nepriimtini tokie LSDP antidemokratiniai rinkiminiai veiksmai, kuriais parodoma, kad pinigingiems rinkimų dalyviams galima savo neskaidrioje veikoje jaustis apsaugotiems ir likti neliečiamiems paperkant rinkėjus.

Gerbiamas Premjere, LSDP pirmininke Algirdai Butkevičiau, liaukitės daryti įtaką teisėsaugos institucijoms savo partiečių neskaidriai rinkiminei veiklai pridengti.

Gerbiamas LSDP Pirmininke Algirdai Butkevičiau, raginu Jus užkirsti kelią neteisėtai savo partijos narių rinkiminei veiklai.

Už neteisėtą kandidatės į tarybos narius A. Ingelevič sulaikymą privalo būti nubausti už tai atsakingi asmenys.

Seimo narys Jaroslav NARKEVIČ

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LR liberalų rinkimų kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 253


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite