Senieji Trakai: augantis verslas, viena geriausių šalyje mokykla ir naujagimių bumas

Parašyta: 2021-02-11 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Senieji Trakai, Trakai |

Viena iš labiausiai rajone augančių socialiai ir ekonomiškai – taip būtų galima apibūdinti Senųjų Trakų seniūniją. Šios seniūnijos pastarojo meto pokyčiai bene ryškiausiai išsiskiria iš mažesniųjų rajono seniūnijų.

Tad ir virtualus seniūnijos gyventojų susitikimas su rajono vadovais buvo aktyvus, gyvas, dinamiškas. Jame dalyvavo rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, vicemerė Marija Puč, savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šatevičius, skyrių vadovai, specialistai.

Šių metų sausio 1 d. duomenimis, seniūnijoje gyvena 3002 žmonės, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų padaugėjo 120. Be to, seniūnijoje pernai gimė 34 vaikai.

Pasak seniūnės Anos Ingelevič,  seniūnija pastebimai auga, nes, iš vienos pusės – kuriasi daug jaunų šeimų, iš kitos pusės – sėkmingai dirba verslas. Nuo seno veikia kelios žvyro įmonės, Guopstų kaime plėtojamas visas pramonės miestelis. Čia jau veikiančias dvi įmones papildė neseniai įsikūrusi bendrovė „Vilniaus baldai“. Verslininkai noriai bendrauja ir bendradarbiauja su seniūnija, stengiasi įsilieti į bendruomenės gyvenimą. Praėję metai ypač įsimintini ir ugdymo sričiai. Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla yra įvertinta kaip trečia Lietuvoje tarp pagrindinių mokyklų pagal labiausiai visus mokinius „auginančių“ mokyklų.

Praėję metai seniūnijos gyventojams buvo įsimintini ir dėl atliktų infrastruktūros gerinimo darbų. Vienas iš svarbių projektų – tai vandentiekio tinklų ir nuotekų statybos bei plėtros projektas, kuriam skirtos nemažos investicijos ir kurios sukuria gyvenimo kokybę. Sutvarkyta nemažai kelių ir gatvių – atliktų žvyrkelių asfaltavimo darbų vertė yra beveik 586 tūkst. eurų, žvyrkelių tvarkymo darbams buvo skirta apie 36 tūkst., gatvių remontui, taisant asfaltbetonio dangą  – beveik 311 tūkst. eurų. Be to, buvo baigta rajoninio kelio Senieji Trakai – Senasis Tarpupis – Guopstos darbai –  paklota 6,5 km asfalto dangos. Serapiniškių, Ostruvkos kaimuose suremontuotos autobusų stotelės, įrengtas apšvietimas Pilialaukio kaimo Alyvų, Senojo Tarpupio Meduvio 1-ojoje gatvėse bei apšviesta Senųjų Trakų Viešpaties apreiškimo Švč. Mergelei Marijai ir Šv. Benedikto bažnyčia. Skirta deramas dėmesys ir eismo saugumo priemonėms – seniūnijos teritorijoje pastatyti nauji ir pakeisti seni kelio ženklai, įrengti greičio mažinimo kalneliai, kuriems panaudota 1114 eurų. Senųjų Trakų seniūnijoje įrengtos 4 komunalinių atliekų tvarkymo aikštelės.

Susitikimo metu gyventojai kėlė ir ieškojo atsakymų į jiems rūpimus klausimus, domėjosi 2021 metams planuojamais darbais. Į įvairius klausimus atsakė Savivaldybės merė Edita Rudelienė, administracijos skyrių vadovai.

Planuojama šiemet įrengti apšvietimą Saulės gatvėje Ladygos, Senkelio gatvėje Narezkų,  Urėdijos gatvėje – Rubežiaus kaimuose. Taip pat planuojama asfaltuoti Laimės gatvę Strakiškių, Alyvų gatvę  Pilialaukio kaimuose, Plačiąją gatvę – Senuosiuose Trakuose. 2021 metais  Šventininkų, Pilialaukio ir Strakiškių kaimuose planuojamos įrengti autobusų stotelės. Tikimasi Senuosiuose Trakuose, ties Trakų gatvės 39-uoju namu, sutvarkyti poilsio aikštelę, o kaimo kapinėse įrengti papildomą vandens kolonėlę.

Susitikime Kęstučio pagrindinės ir Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklų vadovai Savivaldybės vadovams dėkojo už  sudarytas geras sąlygas ugdymui, sportui, laisvalaikiui. Džiaugėsi suremontuotomis patalpomis (Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla pernai suremontavo salę ir savo lėšomis), puikiu tarpusavio bei bendradarbiavimu bendruomenėje.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite