Senieji Trakai: sparčiai auganti ir besikeičianti seniūnija

Parašyta: 2023-02-01 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Senieji Trakai, Seniūnijos, Trakai |

Senųjų Trakų seniūnė A. Ingelevič, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Daudaitė, meras A. Šatevičius, vicemeras J. Kietavičius, administracijos direktorė J. Abucevičienė aptarė aktualius Senųjų Trakų seniūnijos veiklos klausimus

Tęsdami išvykas po seniūnijas, rajono  savivaldybės meras Andrius Šatevčius ir savivaldybės komanda lankėsi Senuosiuose Trakuose ir domėjosi, kaip per metus pasikeitė seniūnija, kokiais rūpesčiais bei ateities planais gyvena seniūnijos gyventojai. Apie įvykusius ir laukiamus pokyčius buvo kalbėtasi vykusiame susitikime. 

Senųjų Trakų seniūnija išsiskiria iš kitų seniūnijų augančiu gyventojų skaičiumi. Gyventojų šioje seniūnijoje per metus padaugėjo ne dešimtimis, bet net šimtais. Praėjusių metų duomenimis,  gyvenamąją vietą Senųjų Trakų seniūnijoje buvo deklaravę  3 215 žmonių, šiemet – jau 348 daugiau. Kodėl būtent šią seniūniją renkasi naujakuriai ? Viena iš svarbių priežasčių ta, kad seniūnijoje plėtoja veiklą vis daugiau įmonių. Seniūnija tinka kurtis ir verslui, ir žmonėms, nes Senieji Trakai yra arti ir Trakų, ir Vilniaus, patogu susisiekti tiek viešuoju transportu, tiek automobiliais.

Augant seniūnijai, gražėja ir jos centras Senieji Trakai. Pernai gyvenamąją aplinką pagerino ir pagražino sutvarkyta laisvalaikio ir poilsio erdvė (Jaunystės ir Trakų g.), kurios ypač laukė jaunos šeimos. Čia buvo įrengti suoliukai, dviračių stovai, lauko treniruokliai, sūpynės ir lauko muzikos instrumentai. Buvo pasodinta medelių, krūmų bei eglutė. Šią vietą pamėgo ne tik mokyklų, darželių vaikai bei suaugusieji, bet ir Senųjų Trakų svečiai. Per Kalėdas ir visą šventinį laikotarpį ši erdvė tapo nauju traukos centru. Senųjų Trakų bendruomenė prabilo ir apie tai, kad erdvei reikalinga lauko scena, tad šis pageidavimas netrukus bus įgyvendintas.

Gerinant aplinką,  Trakų ir Nerūdininkų gatvėse Senuosiuose Trakuose buvo įrengtos žaidimų aikštelės.  Nebuvo paliktas be dėmesio Senųjų Trakų vaikų darželis – atlikti pastato sienų, fasado tvarkymo, apšiltinimo darbai. Šiemet planuojama investuoti ir į būtinąją darželio įrangą. Šventininkuose buvo suremontuoti bendruomenės namai: pakeisti langai, sutvarkytos grindys, lubos, sienos, įsigyta kėdžių ir užuolaidos. Šventininkai sparčiai auga, tad bendruomenės namai gausėjančiai bendruomenei yra tikrai svarbūs. Juose galėtų vykti formalus ir neformalus ugdymas, kultūros renginiai. Šventininkuose galėtų veikti ir daugiafunkcis centras, darželis.

Saugesnė, malonesnė aplinka, kai ji tinkamai prižiūrima, apšviesta. Tad rūpinantis gyventojų saugumu pernai Senuosiuose Trakuose įrengtas Trakų ir Sodų gatvių apšvietimas. Įrengtu apšvietimu džiaugiasi ir Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos mokytojai, vaikai.  Aplinkos patrauklumą gerina ir 2022 metais pastatyti informaciniai stendai Strakiškių, Pilialaukio, Rubežiaus ir Serapiniškių kaimuose.

Visada aktuali seniūnijos gyventojams kelių priežiūra. Tad ir pernai buvo investuojama į gerinamą kelių būklę. 2022 metais atliktų kelių su žvyro danga priežiūros darbų vertė – per 55 tūkst. eurų, asfaltbetonio dangos tvarkymo darbų vertė – daugiau nei 11 tūkst. eurų. Nauja asfaltbetonio danga įrengta Pilialaukio–Dobrovolės, Ladygos–Šventininkų, Naujojo Tarpupio–Senojo Tarpupio keliuose, ir šių darbų vertė – daugiau nei 161 tūkst. eurų.

Padedant bendruomenei, buvo pastatytas ir pašventintas kryžius Senųjų Trakų kapinėse.

Per metus seniūnijoje atlikta nemažai svarbių darbų, pasiekta pokyčių ir to siekiama toliau, planuojant šių metų veiklą. Vienas iš svarbių darbų – toliau gerinti infrastruktūrą. Nemažai daugiabučių namų būklė prasta, pastatai renovuotini, trūksta vietų automobiliams, pėsčiųjų takų danga susidėvėjusi. išdaužyta. Todėl planuojama gerinti gatvių apšvietimą, įrengti šaligatvį Vilniaus gatvėje, sutvarkyti Nerūdininkų gatvės 5-ojo ir 6-ojo, Trakų gatvės 40-ojo namo kiemus, dalyje gatvių įrengti stebėjimo kameras, Senųjų Trakų kapinėse įrengti aikštelę.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite