Senuosiuose Trakuose paminėta Valstybės atkūrimo diena

Parašyta: 2022-02-17 | Kategorija: Renginiai, Senieji Trakai, Seniūnijos, Trakai |

„Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui,

laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę“

 Vasario 16-oji – gražiausia ir svarbiausia tautos ir valstybės šventė. Ši diena yra brangi kiekvienam Lietuvos piliečiui. Tai toji diena, kai eilinį kartą prisimename istorinius įvykius, didžiuojamės sava šalimi ir rodome jai savo meilę. Meilė tėvynei įrašyta kiekvieno širdyje. Tai savaime suprantama pareiga, kurią turėtų jausti kiekvienas save gerbiantis žmogus.

Vasario 16-osios popietę Senųjų Trakų seniūnijos gyventojai ir svečiai susirinko Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos salėje į šventinį minėjimą. Renginys prasidėjo Lietuvos valstybės himno giedojimu.  Valstybės atkūrimo dienos proga susirinkusiuosius pasveikino ir daug gražių žodžių palinkėjo Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič bei Trakų kultūros rūmų Senųjų Trakų padalinio meno vadovė Lilija Kieras.

Koncertinę programą dovanojo Vievio kultūros centro Liaudiškos muzikos kapela „Pylimėlis“ (vad. Ona Nenartavičienė) ir Senųjų Trakų vokalinis ansamblis „Stare Troki“ (vad. Lilija Kieras). Kapela „Pylimėlis” šventės žiūrovus užbūrė savo nuoširdumu ir gera nuotaika, o kiekvieną jų pasirodymą lydėjo audringi žiūrovų plojimai.  Ansamblis „Stare Troki“ atliko dainą „Lietuva brangi“ (muzika – kompozitoriaus Juozo Naujalio, žodžiai – Maironio). Ši nuostabi daina vadinama neoficialiąja tautiška giesme, todėl jai skambant visi žiūrovai atsistojo ir dainavo drauge. Abiejų kolektyvų pasirodymus lydėjo plojimai ir pritariantys balsai iš salės.

Renginio metu tvyrojo pakili ir šventiška nuotaika. Susirinkusieji ne tik klausėsi gyvos liaudiškos muzikos, dainų, bet ir patys smagiai šoko ir dainavo.

Vainikuojant šventinį minėjimą, renginio vedėja Lilija Kieras padėkojo visiems dalyviams ir žiūrovams, o jaunimo atstovas Dominikas įteikė kolektyvui – svečiui „Pylimėlis“ gėlių puokštę, simboliškai papuoštą Lietuvos trispalve.

Vasario 16-osios minėjimas daugelio šventės dalyvių širdyse uždegė patriotizmo ugnelę ir paskatino prisiminti, kokia mūsų Lietuva brangi ir mylima. Tik būdami vieningi ir nuoširdūs,  išliksime stiprūs ir kursime Lietuvą, kuria didžiuosis ateities kartos.

Branginkime laisvę ir vieni kitus!

Elvyra Lavrukaitienė,

Trakų kultūros rūmų Senųjų Trakų padalinio

kultūrinių renginių organizatorė

Nuotraukų autorė – Agata Kieras


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite