Senuosiuose Trakuose žaliuos naujas parkas

Parašyta: 2022-10-21 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Senieji Trakai, Trakai |

Senuosiuose Trakuose kurdami parką, dirbo visi – net ir suaugusiųjų padedami mažiausieji. Jovitos Sajavičienės nuotr.

Mąstant apie ateities kartų sveikatą ir gerovę, visoms Lietuvos vietovėms reikšminga rinktis Europos žaliojo kurso kryptį. Trakų rajono gyventojus supa ypatinga gamta, todėl čia ypač svarbu kelti ir įgyvendinti gamtosaugos idėjas.

Viena iš tokių iniciatyvų spalio 19 d. vyko Senuosiuose Trakuose. Čia šalia Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos buvo pasodinti 75 medeliai, o tarp jų ir kėnis, kuris ateityje turėtų tapti pagrindine Senųjų Trakų seniūnijos puošiama Kalėdų eglute. Naują žaliąją erdvę papuošė 210 krūmų ir apie 250 daugiamečių augalų, apie 20 000 smulkiasvogūnių gėlių (krokų, sniegžydrių, irisų, plukių, erančių) ir apie 2 500 stambiasvogūnių gėlių (tulpių, narcizų, dekoratyvinių česnakų, kamasijų, eremūrų ir kt.).

Šioje akcijoje dalyvavo ir medelius sodino seniūnijos mokyklos ir darželiai, o jiems padėti atvyko Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, mero pavaduotojas Jonas Kietavičius, administracijos direktorė Jolanta Abucevičienė.

Spalio 19 d. vykusioje medelių sodinimo iniciatyvoje Senuosiuose Trakuose dalyvavo (iš kairės): Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Abucevičienė, meras Andrius Šatevičius, mero pavaduotojas Jonas Kietavičius, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos direktorius Romuald Gžybovski, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, neformalaus ugdymo organizatorė Elvyra Lavrukaitienė. Jovitos Sajavičienės nuotr.

Trakų rajono savivaldybės administracijos iniciatyva šiemet taip pat pasodinti 42 medžiai Trakuose, Paluknyje, Onuškyje, Rūdiškėse, o Trakuose ir Senuosiuose Trakuose – dar ir daugiau nei 700 krūmų, daugiamečių augalų. Taip pat Trakų miesto gyventojus džiugina ir du nauji želdynai, įrengti prie pradinės mokyklos ir gyvenamojo namo Vytauto gatvėje.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite