Socialinė parama efektyviausia, kai ji kompleksinė

Parašyta: 2016-02-08 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Savivaldybė, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |
Merė E. Rudelienė (dešinėje) skatino plėtoti tarpinstitucinį bendradarbiavimą

Merė E. Rudelienė (dešinėje) skatino plėtoti tarpinstitucinį bendradarbiavimą

Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centre surengtas susitikimas su rajono savivaldybės mere Edita Rudeliene. Merė su centro vadovais, socialiniais darbuotojais aptarė, kokiomis priemonėmis stip­rinti socialinį darbą ir kokių veiksmų imtis, siekiant padėti rajono probleminėms šeimoms ir jose augantiems vaikams.

Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro misija – ugdyti, palaikyti ir padėti sunkumus išgyvenančioms Trakų rajono šeimoms, auginančioms vaikus. Centras teikia socialines, psichologines, krizių įveikimo paslaugas ir kitą kompleksinę pagalbą.
Susitikimo metu centro specialistai pasakojo, kokias paslaugas teikė ir veiklas vykdė pirmaisiais veiklos metais, pasidžiaugė sėkmingais darbo atvejais, įvardijo socialinės rizikos šeimų problemas, sunkumus, su kuriais susiduria teikdami socialines paslaugas, organizuodami kompleksinę pagalbą, pristatė šių metų naujas centro veiklos kryptis.
Trakų rajone yra 140 socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus. Dar su 57 šeimomis dirbamas prevencinis darbas, nelaukiant kol jas ištiks krizė. Dažniausia priežastis, kodėl tėvai nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų, yra socialinių ir kasdienio gyvenimo įgūdžių stoka. Tėvai nesirūpina vaikų sveikata, mokymu, auklėjimu, vaikų poreikiais, neleidžia į ugdymo įstaigas, valstybės paramą naudoja ne šeimos ir vaikų interesams, negeba tvarkytis buityje. Dažnoje šeimoje tėvai girtauja, dėl to vaikai lieka be suaugusiųjų priežiūros. Šias šeimas taip pat lydi ilgalaikės bedarbystės, mažų pajamų, finansinių skolų, gyvenamojo būsto problemos.
Socialiniai darbuotojai dalijosi nerimu dėl jų pačių nesaugumo – rizikos užsikrėsti pavojingomis ligomis, būti sužalotiems agresyviai besielgiančių žmonių, neprižiūrimų gyvūnų. Įvardino kitus patiriamus sunkumus, susijusius su socialinės rizikos šeimų nariais – motyvacijos stoka kaitai, neretai neigiamu požiūriu į socialinį darbuotoją.
Buvo aptarti su darbo organizavimu susiję sunkumai: didelis darbo krūvis, dideli atstumai tarp prižiūrimų šeimų gyvenamųjų vietų, darbo vietos stoka Lentvario seniūnijoje, tarpinstitucinio bendradarbiavimo ir bendruomenių įsitraukimo teikiant pagalbą šeimoms stoka. Bene daugiausiai buvo kalbama apie tai, kaip užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumą ir pagalbos šeimoms tęstinumą už Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro ribų, efektyviai išnaudoti esamą paslaugų infrastruktūrą, nes dabar neretai institucijos dirba kiekviena atskirai, kai kada net vengiama informuoti, kad vaikas šeimoje yra nesaugus ir neprižiūrėtas.
Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro specialistų įžvalgos, pateikti kompleksinės pagalbos šeimai, besimezgančių ryšių su kitomis įstaigomis, organizacijomis pavyzdžiai rodo, kad priemonių padėti rizikos šeimoms yra, tačiau trūksta tarpinstitucinio bendradarbiavimo. Rajono merė E. Rudelienė, apibendrindama diskusiją, skatino centro vadoves plėtoti socialinės srities tarpinstitucinį vietos bendradarbiavimą, organizuoti centro specialistų susitikimus su seniūnais ir bendruomenėmis, švietimo ir ugdymo įstaigomis.

Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro direktorė L. Bologovaitė  (iš kairės) ir jos pavaduotoja A. Lučinskaitė dalijosi veiklos rezultatais ir iššūkiais

Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro direktorė L. Bologovaitė (iš kairės) ir jos pavaduotoja A. Lučinskaitė dalijosi veiklos rezultatais ir iššūkiais

Socialinių paslaugų prieinamums, tęstinumas ir kokybė yra svarbu, bet svarbiausias yra pačių žmonių ir vietos bendruomenės noras padėti kaimynystėje gyvenančioms rizikos šeimoms. Rajono gyventojus, kuriems reikia socialinių darbuotojų pagalbos, arba žinančius vaikus auginančias šeimas, turinčias socialinių problemų ir sunkumų, prašome kreiptis į Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro specialistus:
Aukštadvario g. 33, Mikniškių k., Trakų r. sav., tel. Nr. 8 612 87316, 8 652 79749, el. paštas seimai.vaikams@gmail.com.
Arba į seniūnijose dirbančius socialinius darbuotojus:
Aukštadvario sen. –
tel. nr. 8 620 71637,
Grendavės ir Onuškio sen. –
tel. nr. 8 626 97929,
Lentvario sen. –
tel. nr. 8 616 37073,
8 626 65282, 8 618 22751,
8 620 72476,
Paluknio sen. –
tel. nr. 8 686 52249,
8 614 17269, 8 320 72476,
Rūdiškių sen. –
tel. nr. 8 686 52249,
Senųjų Trakų sen. –
tel. nr. 8 614 17269,
Trakų sen. –
tel. nr. 8 620 88247.

Loreta BOLOGOVAITĖ,
Trakų rajono paramos
šeimai ir vaikams centro direktorė
Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite