„Sodžiaus meistrai“ skatina fizinį aktyvumą

Parašyta: 2021-06-18 | Kategorija: Naujienos, Projektai, Rūdiškės, Sportas, Trakai |

Rūdiškėse įsikūrusi Amatų mokykla „Sodžiaus meistrai“ įgyvendinanti projektą  „Aktyvus laisvalaikis – žvalus pirmadienis!”  lauks visų norinčiųjų sportuoti nuo rudens.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad fizinis aktyvumas – būtinas sveikos gyvensenos veiksnys. Reguliaraus sporto nauda nenuginčijama, tačiau, nepaisant to, vis daugiau laiko praleidžiame sėdėdami prie išmaniųjų įrenginių ar pasyviai leisdami savo laisvalaikį. Vienas pagrindinių amatų mokyklos “Sodžiaus meistrai” 2019 m. vasarą startavusio projekto tikslų – Rūdiškių miesto bei aplinkinių vietovių bendruomenių fizinio aktyvumo skatinimas. Projekto tikslui pasiekti ir buvo mokykloje įrengta nemokama sporto salės erdvė, kurioje laukiami visi norintys sportuoti ir aktyviai praleisti laisvalaikį.

Prieš paskelbiant karantiną norinčius sportuoti kelis kartus per savaitę pasitikdavo kvalifikuotas sporto treneris Edgaras, savo trenerio karjerą pradėjęs Trasalis – Trakai Resort&Spa ir Trakų sporto bazėje, o šiuo metu dirbantis Lentvario sporto klube „IronHood“. Mokyklos sporto salėje norinčiuosius Edgaras mokė teisingai naudotis sporto įranga, tinkamai atlikti skirtingus pratimus skirtingiems kūno raumenims lavinti ir puoselėti, padėjo susikurti individualius treniruočių planus.  Karantino metu dėl ribojimų salė buvo uždaryti, o sporto treniruotės ir konsultacijos apie sveiką gyvenseną persikėlė į Online erdvę. Facebook puslapyje buvo sukurta grupė „Karantino iššūkis kartu su Edgaru“, kurioje 2 k. per savaitę vyko trenerio vedamos LIVE treniruotės. Visų treniruočių įrašai liko išsaugoti, tad norintys sportuoti turi galimybę ir dabar prisijunti prie grupės bei įrašų pagalba sportuoti savarankiškai.


„Rudenį vėl visus pakviesime sportuoti kartu su treneriu Edgaru mūsų sporto salėje. Prisijungti galės visi norintys. Jeigu ribojimai nesukliudys, rugsėjo mėnesį planuojame visus pakviesti į mūsų mokyklos organizuojamą Sveikatingumo dieną, kurios metu įvairūs lektoriai skaitys pranešimus sveikatingumo tematika, dalyviai turės galimybę išbandyti tokias sporto šakas kaip jogą, šiaurietišką ėjimą ar kovos menus ,“ – ateities planais dalinasi amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ direktorė Dalia Beigienė.

Projektas “Aktyvus laisvalaikis – žvalus pirmadienis!” bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite