„Sodžiaus meistrų“ vykdytas sveikatingumo projektas atnešė džiuginančių rezultatų

Parašyta: 2022-11-24 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Rūdiškės, Seniūnijos, Sportas, Sveikata, Trakai |

Sveikatingumo dienos akimirka – Jogos ir „maudynės gonge“ užsiėmimas

Prieš daugiau nei trejus metus amatų mokykla „Sodžiaus meistrai“ pradėjo ambicingą projektą pavadinimu „Aktyvus laisvalaikis – žvalus pirmadienis!“. Jo metu siekta paskatinti jaunimą bei rajono gyventojus užsiimti aktyvia veikla. O štai nemokamos treniruotės, seminaras bei surengta Sveikatingumo diena atnešė ir ilgai lauktų rezultatų – susidomėjo šimtai dalyvių!

Projekto vystymas prasidėjo 2019 metų rugpjūtį, kai amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ idėja laimėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos paskelbtą Sporto rėmimo fondo projektų atrankos konkursą. Siekiant gauti reikiamą finansavimą, buvo pristatyti svarbiausi projekto tikslai.

Mokyklos atstovai nurodė, kad projektu bus siekiama pagerinti amatų mokyklos, Rūdiškių miesto ir aplinkinių vietovių jaunuolių, suaugusiųjų suvokimą apie sveiką gyvenseną, bus bandoma formuoti asmeninius sveikos gyvensenos įpročius ir skatinti fizinį aktyvumą per sporto veiklas.

Šie tikslai suformuoti dėl ryškios mažų Lietuvos miestų ir kaimo vietovių problemos – idėjos apie fizinio aktyvumo skatinimą ir sveiką gyvenseną vis dar pasiekia tik nedidelę dalį gyventojų. Užuot užsiėmę aktyvia veikla, jaunuoliai linkę rinktis išmaniuosius įrenginius, kompiuterinius žaidimus. Tuo metu suaugusieji, patiriantys darbe stresą ir kasdieniame gyvenime, iki šiol nežino, kur ieškoti pagalbos, kaip save realizuoti.

Vietiniams gyventojams prieinama sporto salė

Norint ateityje išvengti panašių problemų, amatų mokykla, sulaukusi paramos, pradėjo pirmuosius projekto darbus. Atsižvelgiant į tai, kad viena iš projekto tikslinių grupių yra jaunimas nuo 16 iki 29 metų amžiaus ir aplinkinėse vietovėse gyvenantis jaunimas, pradėta įrenginėti sporto salę. Iš pradžių nupirkta visa reikalingiausia įranga, o vėliau pasamdytas ir profesionalus treneris.

Akimirka iš treniruotės treniruoklių salėje kartu su treneriu

Amatų mokyklos direktorė Dalia Beigienė atskleidžia, kad šis sprendimas priimtas dėl sporto salių trūkumo. Trakų rajone jų neįtikėtinai mažai arba apskritai nėra.

„Mums buvo svarbu, kad ši salė būtų atvira vietos bendruomenei. Dėl to projekto lėšomis buvo pasamdytas treneris, kuris visą laikotarpį vedė nemokamas treniruotes tiek mokyklos bendruomenei, tiek iš rajono suvažiavusiems žmonėms. Ir tikrai visi noriai rinkosi ir vis dar renkasi – ateina susidomėję studentai, moterų ir vyrų grupelės. Nors mūsų salė nedidelė, ji priima iki 8 žmonių. Manau, kad tai motyvuoja ne tik jaunimą, bet ir vyresnius. Jau dabar jaučiame padidėjusį dalyvių skaičių. Matome, kad vos ne kiekvieną vakarą yra sportuojančių žmonių“, – neslepia džiaugsmo direktorė.

Nauja sporto sale džiaugiasi ir ją lankyti nuo rugsėjo pradėjęs amatų mokyklos studentas Feliksas. Pasiūlymo vaikinas sulaukė iš pačios mokyklos, kuri nurodė, kad vyksta speciali sporto programa.

„Anksčiau turėjome kūno kultūros užsiėmimus, bet visada norėjosi sporto salės. Dažnai matydavau, kaip žmonės užsuka į mokyklą ir sportuoja. Maniau, kad gal su asmeniniais treneriais ateina. Niekada nekildavo klausimo, ar čia galima. Bet kartu su kitais studentais pabandėme ir viskas iki šiol puikiai sekasi. Klausome trenerio nurodymų, pastabų, pataisymų ir patarimų mitybos klausimais. Kol kas nepraleidome nė vienos treniruotės, o jei matome, kad kuris nors iš mūsų tingi, raginame ir sakome, jog jam pačiam bus geriau. Juk tingėti negražu“, – šypsosi jis.

Feliksas pasakoja, kad su treneriu ir kitais grupės nariais sudarė specialų sporto planą. Jame nurodoma, kas kiekvieną dieną bus daroma – pavyzdžiui, antradieniais visa grupė vaikinų daro viršutinę kūno dalį, o kitą dieną apatinę.

„Treniruotės gale bėgiojame, stengiamės paįvairinti užsiėmimus. Treneris mus visada prižiūri, skatina, skiria visą savo dėmesį. Ir šiaip mes patys, kurie anksčiau lankėme visai kitokias sporto šakas, gerai sutariame ir kartu sportuojame“, – sako jis.

Sveikatingumo dienos akimirka – Šiaurietiško ėjimo pamoka

Panašiais įspūdžiais dalinasi ir kiti sporto salės lankytojai. Vieni džiaugiasi atsiradusiomis treniruotėmis, galimybe sportuoti nemokamai, o kiti negaili komplimentų amatų mokyklos sumanymui: „Tai buvo didelis paskatinimas. Treneris puikiai atlieka savo darbą. Didelis ačiū tam, kas sukūrė šį projektą.“

Seminaras apie sveiką gyvenseną ir Sveikatingumo diena

Prabėgus pirmiesiems projekto metams nutarta suburti vietos bendruomenę į „Patyriminio sveikos gyvensenos“ seminarą. Jo metu vyko specialiai parengta programa, kvietusi ne tik mokyklos studentus, bet ir vietinius gyventojus.

Pastarieji galėjo pirmieji susipažinti su sporto treneriu Edgaru Bochanu, kuris nevengė pasidalinti savo patirtimi ir pažerti naudingų rekomendacijų. Sveikatingumas nepamirštas ir pertraukų metu – susirinkusieji buvo vaišinami sveikais užkandžiais. O seminaro gale sukauptas žinias galėjo panaudoti praktikoje.

„Šis renginys labiausiai įsiminė tarp vietos bendruomenės narių. Jis tapo mūsų pirmuoju įžanginiu renginiu, kuris parodė sporto ir judėjimo svarbą“, – tikina amatų mokyklos direktorė D. Beigienė.

Antrasis renginys įvyko 2021 m. rugsėjį 18 d. – amatų mokykla parengė programą Sveikatingumo dienai. Į ją atvyko būrys ekspertų: Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto lektorius Raimundas Venskaitis, „Žinių radijo“ laidos „Pradėsiu nuo pirmadienio“ kūrėja ir vedėja, sveikatingumo instruktorė Rita Girdvainytė, šiaurietiško ėjimo mokyklos „8 žingsniai“ steigėja Irena Gudiškienė, kyokushin karatė klubo „Toshi“ vadovas, daugkartinis Lietuvos čempionas, 3 kartus Europos čempionu tapęs ir Pasaulio čempionatų prizininkas Darius Gudauskas, gongų terapijos meistras Vyrenijus Andrijauskas, sporto treneris Edgaras Bochanas ir užsiėmimų „Sportas su vaikais“ vadovė Deimantė Prismantaitė.

Kiekvienas dalyvis galėjo sudalyvauti norimose paskaitose ar užsiėmimuose. Vieni buvo linkę išgirsti apie efektyvų sportą, motyvaciją judėti, šiaurietišką ėjimą, o kiti domėjosi karatė technikomis, jogos ir gongų terapijos subtilybėmis. Renginio dalyvis galėjo išsinešti sau labiausiai patikusias žinias, informaciją ir, žinoma, patirtį.

Amatų mokyklos direktorė neslepia – šis renginys buvo vienas iš labiausiai pasisekusių, mat susidomėjimas buvo jaučiamas ne tik iš Trakų rajono, bet ir iš Vilniaus ar tolimesnių rajonų.

„Daugeliui patiko šiaurietiško ėjimo, sveikos mitybos, stuburo laikysenos paskaitos. Šios temos žmonėms buvo labai svarbios. Manau, kad Sveikatingumo diena stipriai pasiteisino. Ją galima apjungti ir su miestelio šventėmis, kad padidėtų prieinamumas ir atsivertų daugiau galimybių sportui“, – mano ji.

Džiaugiasi projekto pasisekimu

Pažvelgus į projekto laikotarpį ir atliktus darbus, panašu, kad „Sodžiaus meistrai“ nuėjo sėkmingą kelią, mat ne tik įvykdė projekte numatytus tikslus, bet ir sukėlė didžiulį susidomėjimą tarp vietos gyventojų.

Paskaičiavus projekto statistiką matoma, kad nemokamos treniruotės, kurias sudarė 359 akademinės valandos (35 treniruotės karantino metu vyko nuotoliniu būdu), pritraukė 140 dalyvių. Iš jų sportine veikla susidomėjo 52 vyrai ir 88 moterys.

Amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ treniruoklių salė

Panašūs skaičiai matomi ir renginiuose. „Patyriminio sveikos gyvensenos seminaro“ nepraleido 46 dalyviai, o į Sveikatingumo dieną atvyko 102 dalyviai. Įvykdytas projektas amatų mokyklai atnešė akivaizdžius rezultatus – sportuoti pradėjo ne tik mokiniai, bet ir vietos bendruomenės nariai. Plačiau nuskambėjo ir Sveikatingumo dienos renginys, kurį planuojama rengti su kitomis miestelio šventėmis.

„Žinoma, ateityje norisi turėti papildomų sporto salių, įrangų ir daugiau jaunimo. O dabar svarbu populiarinti tai, ką jau turime“, – šypsosi amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ direktorė D. Beigienė.

Projektas „Aktyvus laisvalaikis – žvalus pirmadienis!“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“ informacija ir nuotraukos

Užs. Nr. 743


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite