Su didžiausiu šėlsmu sugrįžta „Trakų vasara“

Parašyta: 2023-04-21 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |

Lazerių, ugnies ir šviesos šou „Trakų fejerija 2022“ 30-ojoje Trakų miesto šventėje 2022 m. birželio 4 dieną. Vlado Ščiavinsko nuotr.

Tradiciškai pirmąjį vasaros savaitgalį, birželio 2–4 dienomis, Trakuose vyks 31-oji miesto šventė „Trakų vasara 2023“. Šio šiemet didžiausio mieste vyksiančio renginio dalyviai bus kviečiami pamatyti, patirti, atrasti ir pažinti Trakus – pernai 700 metų įkūrimo sukaktį šventusią istorinę Lietuvos sostinę, susipažinti ir atsipūsti bičiulių bei nuostabą keliančios gamtos apsuptyje.

Skirtingose miesto erdvėse bus siūlomos pramogos turintiesiems pačių įvairiausių pomėgių, netrūks malonių staigmenų, netikėtų pasirodymų, tačiau nebus užmiršti ir jau tradicija tapę miesto gyventojų bei svečių pamėgti renginiai, pramogos. Visas tris šventės dienas šurmuliuos kvapais, skoniais, spalvomis, įmantriais dirbiniais ir tautinio paveldo produktais viliojantis Rotušės turgus, o Galvės ežere varžysis tarptautinės buriavimo regatos „Galvės taurė 2023“ dalyviai.

Mieste bus galima sutikti ne tik vandens sporto profesionalų bei aistruolių, bet ir patiems išmėginti jėgas Trakų kūno kultūros ir sporto centro parengtos sporto programos rungtyse, drauge su Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centru dviračiais keliauti į turistinį pažintinį žygį „Kartu po Trakų apylinkes“. Trakų turizmo informacijos centras norinčiuosius kiek ramesnės veiklos kvies pasivaržyti virtualiose lenktynėse dviračiais „Mink į vasarą!“, o išsiilgusiesiems ramių, romantiškų pasivaikščiojimų pasiūlys ekskursiją „Trakai – pastatų istorijos“ pėsčiomis. Daugelį sudomins policijos, ugniagesių ir šaulių parodomosios programos.

Jau pirmąją šventės dieną, penktadienį, į svajų ir iliuzijų pasaulį nuneš teatrų pasirodymų versmė. Trakų legendas atvers bei abejingų nepaliks Vytauto Mikalausko režisuotas spektaklis.

Penktadienį Trakų krašto tradicinių amatų centre nestigs veiklos – čia vyks edukacinės programos. Visai čia pat savo veiklą pristatys ir žiniomis pasidalys formaliojo ir neformaliojo švietimo, jaunimo, kultūros organizacijos. Maloniai pabendrauti, pasikalbėti vilios daugybė atsivėrusių miesto erdvių. Netgi ežerai… Įdomią patirtį padovanos pokalbiai plaukiant laivu su į šventę atvykusiais įžymiais žmonėmis, sužinosime, kodėl ši šventės dalis buvo pavadinta „Jaunimas kalba“!

Kaip ir anksčiau, per šventę pasirodys daug muzikos kolektyvų, atlikėjų. Penktadienį numatyti Trakų rajono švietimo įstaigų ir privačių kolektyvų, Trakų meno mokyklos auklėtinių koncertai, jaunimui skirtas grupės „Marabu“ pasirodymas.

Tingų šeštadienio rytą žadins ir švęsti kvies netikėčiausiose miesto vietose grosiantys orkestrai, kurie galų gale susilies į vieną bendrą šventinę eiseną. Kaip tik šią dieną Trakuose vyks tarptautinis pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis „Atataria vamzdžiai“. Pirmą kartą įvykęs 2003-iaisiais, šiemet šis festivalis minės dvidešimtuosius metus. Kaip ir dera, šeštadienį keliausime į pasimatymą Sūpynių parke, kuriame šįkart lauks muzikos atlikėjai, rašytojai, visuomenininkai ir sportininkai.

Minint Dzūkijos (Dainavos), Aukštaitijos ir Klaipėdos krašto metus, nustebins išskirtinis koncertas „Sveiki, sveteliai“, ansamblis „Vilsa“ pristatys atskirą koncertinę programą, o vakare vyks žinomų Lietuvos atlikėjų pasirodymai, kuriuos vainikuos šventinis šviesų ir lazerių reginys.

Šeštadienį ir sekmadienį daug dėmesio sulauks ir šeimos su vaikais. Mat vyks Vaikų šventė ir bus galima užsukti į interaktyvių pramogų, batutų ir atrakcionų kiemelį.

Sekmadienį po iškilmingų šv. Mišių Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje skambės užburiančios melodijos, o popietę šventės dalyviai nuotaikingos muzikos ritmais bus pakviesti nerti į „Skonio ir muzikos fiestą“ – vyks miesto gyventojų ir svečių iškyla, kulinarinio paveldo edukacijos, o akį džiugins plenero darbai. 2023-iųjų „Trakų vasaros“ šventę užbaigs klasikinės muzikos koncertas „Atrastieji talentai“ Užutrakio dvaro sodyboje.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite