Susitikime su kultūros ministru – išskirtinis dėmesys Trakams

Parašyta: 2023-05-29 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |

Kultūros ministerijoje vykusiame susitikime dalyvavo kultūros ministras Simonas Kairys (pirmas iš kairės), jo patarėjas Sigitas Šliažas (centre), Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius ir vicemerė Jolanta Abucevičienė, 2023 m. gegužės 19 d. Evelinos Kislych-Šochienės nuotr.

 

Gegužės 19 dieną Trakų rajono savivaldybės merui Andriui Šatevičiui ir vicemerei Jolantai Abucevičienei susitikus su Lietuvos Respublikos kultūros ministru Simonu Kairiu, buvo aptartos Trakų miestui itin svarbios temos. Paliesta dešimtmečio tema – galimybė į Trakų istorijos muziejaus parduodamo bilieto kainą įtraukti minimalų miesto mokestį, taikant išimtį vaikams ir senjorams. Taip pat aptartos būtinos investicijos į kelią, vedantį Užutrakio dvaro sodybos link.

Kasmet į Trakus atvyksta gausybė turistų ir daugelis jų apsilanko Trakų Salos pilyje veikiančioje Trakų istorijos muziejaus ekspozicijoje, tačiau iki šiol dar nebuvo galutinai išspręstas klausimas dėl miesto tvarkymo kaštų, kurie itin padidėja dėl muziejaus lankytojų srautų. Taigi šis klausimas buvo prioritetinis susitikus ir su kultūros ministru. Buvo pristatyta galimybė investuoti į Trakus, surinkti lėšų miestui tvarkyti, gražinti, infrastruktūrai plėtoti, į Trakų istorijos muziejaus parduodamo bilieto kainą įtraukus minimalų miesto mokestį. Savivaldybės siūlymu, mokestis neturėtų būti taikomas vaikams ir senjorams.

Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius (kairėje) susitiko su Lietuvos Respublikos kultūros ministru Simonu Kairiu, 2023 m. gegužės 19 d.  Evelinos Kislych-Šochienės nuotr.

Susitikimo metu kalbėtasi ir apie kelio į Užutrakio dvaro sodybą būklę, ministras informuotas, kad jau parengtas naujo kelio statybos techninis projektas. Apie būtinybę skirti investicijų šiam projektui įgyvendinti jau buvo kalbėtasi ir su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu.

Aktyviai bendradarbiaujant su Kultūros ministerija, tikimasi, kad pagaliau bus išspręsti šie Trakų miesto gyventojams labai reikšmingi klausimai.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite