Susitikta su Kultūros paveldo departamento atstovais dėl Lentvario dvaro sodybos parko sutvarkymo

Parašyta: 2023-05-12 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai, Užutrakis |

Trakų rajono savivaldybėje kartu su Kultūros paveldo departamento atstovais buvo aptartos Lentvario dvaro sodybos parko sutvarkymo ir pritaikymo lankyti galimybės. Evelinos Kislych-Šochienės nuotr.

Trečiadienį, gegužės 10 dieną, Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius susitiko su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktoriumi Vidmantu Bezaru, kancleriu Dariumi Kvedaravičiumi, Vilniaus teritorinio skyriaus vedėja Gerda Mockeviče ir Lietuvos Respublikos Seimo nariu Kęstučiu Vilkausku. Susitikimo metu buvo aptartos Lentvario dvaro sodybos parko sutvarkymo ir pritaikymo lankyti galimybės.

Lentvario dvaro sodybos parkas iki šiol neturėjo realaus valdytojo, tad praėjusią savaitę Trakų rajono savivaldybė inicijavo parko teritorijoje esančio žemės sklypo perėmimą patikėjimo teise, kad Savivaldybė jį galėtų valdyti, naudoti ir juo disponuoti. Šiam sprendimui pritarė ir Savivaldybės taryba.

Savivaldybė ir Kultūros paveldo departamentas turi vieningą nuomonę šiuo klausimu ir abi pusės yra pasirengusios bendradarbiauti. Buvo ne tik aptartos bendradarbiavimo galimybės, bet ir suplanuoti konkretūs žingsniai, siekiant atgaivinti ir pritaikyti lankymui iki šiol apleistą kultūros paveldo objektą – itin vertingą prancūzų kraštovaizdžio architekto Eduardo Fransua Andrė (Édouard François André) sukurtą parką.

Savivaldybei tapus šio parko valdytoju, bus imtasi konkrečių darbų – būtinų atlikti teritorijos tyrimų, o vėliau – projektavimo ir tvarkybos darbų.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite