Svečiai iš Gižycko pasisiuvo kelionės talismanus paukštelius.Dominykos Semionovės nuotr.
Trakuose, įgyvendinant tarptautinio bendradarbiavimo projektą „Trakų ir Gižycko kultūros paveldo atvėrimas turizmui“, Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija organizavo vieną iš projekto veiklų – pažintinį vizitą Gižycko (Lenkija) žiniasklaidos, turizmo centrų, vietinio turizmo verslo atstovų grupei.
Pažintinis lenkų vizitas skirtas Trakų kultūros, gamtos, architektūros ir kulinarinio paveldo pažinimui, aplankytų turistinių traukos taškų pristatymui savo šalies žiniasklaidoje, socialinėje erdvėje.
Pirmą vizito dieną aplankyti Trakų Vokės, Lentvario bei Užutrakio dvarų sodybų rūmai ir parkai su priklausiniais, susipažinta su skirtingu jų panaudojimu ir galimybėmis, kultūrine objektų reikšme ir gerais/blogais pavyzdžiais, vyko diskusijos.
Nors buvo vėjuota, po pažinties su dvarais grupė apsilankė Angelų kalvoje – jauniausiame turizmo objekte Trakų rajone, kur buvo surengtas orientacinis žaidimas. Dvarai pasirodė turtingi savo istorija ir architektūra, o Angelų kalva visus sužavėjo savo turiniu, gamta ir galimybe fotografuoti puikų peizažą ir apylinkes.
Antrą dieną viešųjų ryšių specialistė Kristina Žukovska skaitė pranešimą „Efektyvi komunikacija“, po kurio projekto dalyviai su Dominyka Semionove margino kiaušinius senuoju būdu. Margučių marginimas pristatytas kaip senasis komunikavimo būdas, kada žmonės simboliais perteikdavo savo ketinimus ir linkėjimus. Vakarop aplankyta
Domingo vila. Tai – pažintis su laisvalaikio, poilsio turizmu šalia lankytinų objektų (Angelų kalvos, Užutrakio dvaro sodybos), paslaugų deriniai su edukacijomis bei kaimo turizmo dalis – maistas.
Tęsiant mokymus, kaip pristatyti įvairius objektus, projekto dalyviai gamino atvirukus bei vokus su meistre Ryšarda Kozubovskaja, siuvo kelionės talismaną su tekstilinių žaislų kūrėja Liucija Pavlovska, o stovyklą vainikavo kibinų kepimas. Kibinus mokė kepti karaimė Margarita Rajeckienė. Svečiai taip pat aplankė Trakų pilį, projekto dėka sutvarkytas Trakų viešąsias erdves bei Varnikų pažintinį taką.
Stovyklai pasibaigus paaiškėjo, kad svečiai Trakuose atrado daug naujų dalykų – ne tik pilis, todėl žadėjo sugrįžti ir kaip turistai dar kartą pasimėgauti lig šiol neregėtais Trakais. Aplankę parinktus traukos taškus, juos pristatys savo žiniasklaidoje, socialinėje erdvėje, pateiks daug patarimų efektyvesnės veiklos vykdymui.
Projektas „Trakų ir Gižycko kultūros paveldo atvėrimas turizmui“ vykdomas pagal 2014–2020 m. Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą. Jį iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas.
Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos informacija