Tas dulkėtas kelias į Tiltus…

Parašyta: 2021-11-22 | Kategorija: Komentarai, Naujienos, Seniūnijos, Tiltai, Trakai |

Taip atrodo dulkėtas kelias į Tiltus ir Naujuosius Valkininkus

Garsus Lietuvoje yra Tiltų kaimas (Trakų r.). Apie jį yra išleistos net keturios knygos, viena jų – Tiltų kaimo poeto Vytauto Vilkišiaus eilėraščių knyga „Laisvės kibirkštėlė“ (Trakai: Voruta, 2020). Tačiau pasiekti šią gyvenvietę nėra lengva, nes žvyrkeliu nuo pat Žėronių kaimo, nors jis ir greideruojamas, važiuoti nėra malonu. Ir tai jau tęsiasi dešimtmečiais. Kai po visą Lietuvą nuskambėjo kelių asfaltavimo epopėja, kai Senųjų Trakų, Trakų, Paluknio seniūnijose buvo išasfaltuoti keliai beveik iki kiemų, šių metų Bitininkų šventės metu tiltiečiai klausė redakcijos, kodėl Tiltai taip ir liko apleisti. „Trakų žemė“ pabandė išsiaiškinti.

Pirmiausia buvo pasiųstas paklausimas Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) ir gautas malonus atsakymas apie prioritetinius kelius. Spausdiname LKAD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadybininko Evaldo Tamariūno atsakymą:

Dar 2017 m. Kelių direkcija parengė „Asfaltuotinų valstybinės reikšmės kelių ruožų tarp skirtingų kelio dangų („zebrų“) atrankos metodiką“ ir „Gyvenviečių teritorijose esančių asfaltuotinų žvyrkelių ruožų atrankos metodiką“.

Kelių direkcijai priklausantys valstybinės reikšmės keliai asfaltavimui atrenkami pagal žvyrkelių ruožų atrankos metodikas ir nustatytus atrankos kriterijus, t. y. ar yra viešasis transportas ar ne, ar bus sugeneruotas papildomas eismas, ar yra lankytinos vietos, koks vidutinis metinis paros eismo intensyvumas, maršruto užbaigtumą, savivaldybės prioritetus ir t.t.

Pagal metodikas yra sureitinguoti visi valstybinės reikšmės keliai su žvyro danga ir sudarytas asfaltuotinų kelių ruožų sąrašas, kurį ketiname įgyvendinti iki 2024 m.
Žvyrkelių asfaltavimas vykdomas atsižvelgus į skiriamą lėšų kiekį ir žvyrkelių asfaltavimo sąrašą. Iki 2024 m., jeigu bus skiriamas reikiamas finansavimas, ketinama išasfaltuoti 5 kelių ruožus su žvyro danga, esančius Trakų rajono savivaldybėje (sąraše pažymėti pilka spalva: https://bit.ly/36GJO0M).

Valstybinės reikšmės asfaltuotinų kelių ruožų sąraše yra 4 valstybinės reikšmės rajoninio kelio 4704 Paluknys–Žėronys–Naujieji Valkininkai ruožai: ruožas nuo 12,204 iki 17,400 km (prioritetinės eilės 6 vietoje); ruožas nuo 17,720 iki 24,744 7 km (8 vietoje);  ruožas nuo  4,020 iki 4,705 km (19 vietoje), ruožas nuo  4,705 iki 11,708  km (25 vietoje).

Papildomai informuojame, kad nė vienam iš minėtų ruožų vietos savivaldybė nesuteikė prioriteto.

Minėti ruožai nepateko į iki 2024 m. planuojamų išasfaltuoti ruožų sąrašą. 

Visi kelių ruožai, kurie nepateko į viešai paskelbtą valstybinės reikšmės asfaltuotinų kelių ruožų sąrašą, bus apsvarstyti ir įvertinti, kai bus rengiamas kito laikotarpio valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo sąrašas.

Atkreipiame dėmesį, jog valstybinės reikšmės kelių asfaltavimo apim­tys priklauso nuo Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo.

Š. m. rugsėjo 13 d. redakcija kreipėsi ir į tuometinį Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorių (dabar – meras) Andrių Šatevičių ir gavo savivaldybės Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vedėjo Romualdo Zviagino atsakymą, kurį parengė skyriaus vyriausioji specialistė Dovilė Daudaitė:

Trakų rajono savivaldybės administracija, atsakydama į „Trakų žemės“ pateiktą paklausimą dėl valstybinės reikšmės kelio Nr. 4704 Paluknys–Žėronys–Naujieji Valkininkai asfaltavimo, informuoja, kad Trakų rajono savivaldybei šio kelio ruožų (ruožas nuo 12,204 iki 17,400 km; ruožas nuo 17,720 iki 24,744 7 km; ruožas nuo 4,020 iki 4,705 km, ruožas nuo 4,705 iki 11,708 km) asfaltavimas yra labai svarbus ir būtų teiktinas kelio valdytojui – VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijai (toliau – Kelių direkcija) kaip prioritetinis, tačiau Kelių direkcija nesikreipė į savivaldybę ir neinformavo apie planuojamą prioritetinės eilės sudarymą naujam 2020–2024 metų laikotarpiui, siekiant paskirstyti balus. Savivaldybė informacijos apie 2020–2024 metų laikotarpiu planuojamų asfaltuoti valstybinės reikšmės kelių prioritetinės eilės sudarymą neturi. Trakų rajono savivaldybės taryba 2017–12–07 sprendimu Nr. S1-241 patvirtino Trakų rajono 2017–2020 m. laikotarpiui valstybinės reikšmės kelių asfaltuojamų ruožų tarp skirtingų kelio dangų prioritetinę eilę. Minėtu tarybos sprendimu buvo skirti papildomi balai prioritetinei eilei nustatyti. Naujam laikotarpiui Savivaldybė prioritetus nenustatinėjo. Gavus informaciją iš Kelių direkcijos dėl prioritetų paskirstymo 2020-2024 metų finansavimo laikotarpiui, Savivaldybės administracija teiktų klausimą dėl prioritetų paskirstymo svarstyti Savivaldybės tarybai. Šio kelio ruožų asfaltavimui savivaldybės administraciją numatytų prioritetą.

Taip pat atsakydamas į „Trakų žemės“ paklausimą Romuald Zviagin papildomai pridėjo Trakų rajono savivaldybės kreipimąsi į Susisiekimo ministeriją bei Kelių direkciją dėl minėto kelio asfaltavimo, tad tikimės, kad šis kelias nebus pamirštas, kai vėl prasidės Trakų rajone asfaltavimo vajus.

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ,

Juozas VERCINKEVIČIUS

Stanislavos Palionytės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite