Teismas išteisino piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi kaltintą policijos pareigūną

Parašyta: 2013-11-12 | Kategorija: Policija, Teismas |

Teisejo zenklas2013 m. spalio 31 d. nuosprendžiu Trakų rajono apylinkės teismas išteisino piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi kaltintą policijos pareigūną V. S.

Elektrėnų policijos komisariato Vievio policijos nuovados tyrėjas V. S. buvo kaltinamas tuo, kad ne tarnybos metu sulaikydamas administracinį teisės pažeidimą padariusį G. Ž., sudavė jam tris smūgius į veido sritį ir taip nežymiai sutrikdė G. Ž. sveikatą, pažeidė įstatymų reikalavimus, iškraipė tarnybinės veiklos esmę, sumenkino policijos kaip valstybės institucijos įvaizdį ir autoritetą, diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, tuo padarydamas didelę žalą valstybei.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teismas nustatė, kad 2010 m. rugpjūčio 8 d. G. Ž. Vievyje neblaivus šlapinosi nuo pėsčiųjų tilto ant pravažiuojančių automobilių. V. S. priėjus prie administracinį teisės pažeidimą darančio G. Ž. ir parodžius jam tarnybinį pažymėjimą bei pareikalavus eiti į policijos nuovadą šis nepakluso, o vedamas muistėsi, keikėsi, dėl ko kilo grumtynės, kurių metu G. Ž. buvo sužalotas. Teismas pažymėjo, kad įvykio metu V. S. buvo ne tarnyboje, taigi specialių priemonių neturėjo ir negalėjo turėti, todėl prieš pažeidėją galėjo panaudoti tik fizinę jėgą. V. S. veiksmai teismo manymu nei pagal jų pavojingumą, nei pagal jį intensyvumą, nei pagal jų trukmę ir pasekmes, nei pagal nukentėjusiųjų asmenų skaičių, nei pagal adekvatumą pažeidėjo elgesiui negali būti laikomi tarnybos pareigų viršijimu, padariusiu didelę žalą valstybei. Be to kaltinamojo pareigos nei pagal jų svarbą, nei pagal įtaką policijos veiklai ir autoritetui, nėra tokios aukštos, kad V. S. veiksmai galėtų diskredituoti policiją, kaip instituciją ar pan.

Įvertinęs V. S., G. Ž., liudytojų ir specialisto duotus parodymus bei byloje surinktą ir ištirtą medžiagą, teismas konstatavo, kad byloje nenustatyti objektyvūs duomenys, neginčytinai patvirtinantys, kad V. S. sulaikydamas G. Ž. savo tarnybinius įgaliojimus panaudojo priešingai tarnybos interesams bei kiti būtini Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 1 dalyje numatyto nusikaltimo sudėties elementai, todėl V. S. yra išteisintinas.

Šis teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Darius KASPERSKIS,
Trakų rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėjas, atstovas spaudai


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite